Wpisz szukaną frazę
Zamknij

Ościeżnice

Jednym z kluczowych elementów, pozwalających, by drzwi spełniały swoją funkcję, jest ościeżnica. Dostępna w ofercie wersja bezprzylgowa regulowana pozwala ukryć zawiasy w futrynie, jak i uzyskać niemal idealnie płaską powierzchnię po zamknięciu skrzydła. Ponadto nie zabrakło modeli przylgowych, w tym z przylgą odwróconą. Proponujemy również warianty stałe oraz hybrydowe stalowe, jak i przeznaczone do drzwi połyskowych.
Zawarte w prezentowanym asortymencie ościeżnice do drzwi pasują do wszystkich kolekcji, jakie dostępne są w ofercie DRE. Niezależnie, czy interesują Cię modele bezprzylgowe, stałe lub regulowane – znajdziesz je tu w przystępnych cenach. W przypadku pytań, dotyczących naszych produktów lub jeśli nie wiesz, które z nich wybrać – zachęcamy do kontaktu z pracownikami. Jesteśmy po to, aby doradzić Ci najlepsze rozwiązania, pasujące do konkretnych oczekiwań.

OŚCIEŻNICE PROSTE PRZYLGOWE

KONSTRUKCJA

Ościeżnica prosta wykonana jest z wysokogatunkowych płyt drewnopochodnych i oklejona jest ekologiczną, drewnopodobną folią dekoracyjną DRE-Cell, folią 3D, laminatem CPL 0,15 - 0,2 mm, folią Finish lub malowane. Ościeżnica posiada stałą szerokość 100 mm.

ZASTOSOWANIE

Ościeżnica prosta ma zastosowanie do drzwi:

  •  wejściowych ENTER (wyposażona w 3 zawiasy ø 13,5 mm i dodatkowy zaczep górny)
  •  wejściowych SOLID (wyposażona w 3 zawiasy ø 13,5 mm i 4 zaczepy pod zapadkę i zasuwki zamka listwowego)
  •  szklanych („OPC” wyposażone w 2 zawiasy ø 15 mm, specjalny zaczep i uszczelkę)
  •  pozostałych drzwi przylgowych (z zastosowaniem 2 lub 3 zawiasów ø 13,5 mm, 3 zawiasy do drzwi ramowych oraz płytowych o szerokości „90” i szerszych)

Do ościeżnicy prostej i prostej SOFT stosujemy opaski maskujące, a do ościeżnicy prostej SOFT natura kątowniki maskujące.

 

ZAWARTOŚĆ KOMPLETU

Belka główna (element poziomy i dwa elementy pionowe), uszczelka drzwiowa,
zestaw zawiasów, komplet elementów przeznaczonych do zmontowania ościeżnicy
wg dołączonej instrukcji. Ościeżnice pakowane są w opakowania kartonowe.

OŚCIEŻNICE PROSTE BEZPRZYLGOWE

KONSTRUKCJA

Ościeżnica prosta bezprzylgowa wykonana jest z wysokogatunkowych płyt drewnopochodnych i oklejona jest ekologiczną, drewnopodobną folią dekoracyjną DRE-Cell, folią 3D, laminatem CPL 0,15 - 0,2 mm lub malowane. Ościeżnica posiada stałą szerokość 100 mm.

ZASTOSOWANIE

Ościeżnica prosta bezprzylgowa ma zastosowanie do wszystkich kolekcji DRE w wersji bezprzylgowej rozwiernej.

ZAWARTOŚĆ KOMPLETU

Belka główna (element poziomy i dwa pionowe), uszczelka drzwiowa, zestaw zawiasów, komplet elementów przeznaczonych do zmontowania ościeżnicy wg dołączonej instrukcji. Ościeżnice pakowane są w opakowania kartonowe.

OŚCIEŻNICE REGULOWANE

KONSTRUKCJA

Ościeżnica regulowana z kątownikiem T80 lub T63 wyposażona jest w kątowniki z małymi promieniami zaokrąglenia profilu poprzecznego. Wykonana jest z wysokogatunkowej płyty drewnopochodnej. Od strony ekspozycyjnej pokryta jest w całości drewnopodobną folią dekoracyjną DRE-Cell Decor, folią 3D, laminatem CPL gr. 0,15 - 0,2 mm lub jest malowana **. Jej konstrukcja pozwala na zastosowanie do ścian o grubości od 75 - 320 mm

Ościeżnica regulowana z kątownikiem T80 lub T63 wyposażona jest w kątowniki z małymi promieniami zaokrąglenia profilu poprzecznego. Wykonana jest z wysokogatunkowej płyty drewnopochodnej. Od strony ekspozycyjnej pokryta jest w całości drewnopodobną folią dekoracyjną DRE-Cell Decor, folią 3D, laminatem CPL gr. 0,15 - 0,2 mm lub jest malowana **. Jej konstrukcja pozwala na zastosowanie do ścian o grubości od 75 - 320 mm.

** Dla zapewnienia wysokiej jakości ościeżnic malowanych, przed lakierowaniem są one oklejone specjalnym materiałem stanowiącym jednolity podkład.

ZASTOSOWANIE

Ościeżnica regulowana ma zastosowanie do:

  • drzwi wewnątrzlokalowych przylgowych (do wszystkich kolekcji ramowych oraz płytowych o szerokości „90” i szerszych, ościeżnica powinna posiadać 3 zawiasy ø 13,5 mm).
  • drzwi wejściowych ENTER (zawiera 3 zawiasy ø 13, 5 mm, dodatkowy zaczep - dopłata 21 zł netto)
  • drzwi szklanych („ORC” wyposażone w 2 zawiasy ø 15 mm, specjalny zaczep i uszczelkę).

 

ZAWARTOŚĆ KOMPLETU

Belka główna (element poziomy i dwa pionowe wraz z elementami maskującymi), uszczelka drzwiowa, zestaw zawiasów, komplet elementów przeznaczonych do zmontowania ościeżnicy wg dołączonej instrukcji. Ościeżnice pakowane są w opakowania kartonowe.

OŚCIEŻNICE REGULOWANE BEZPRZYLGOWE

KONSTRUKCJA

Ościeżnica regulowana bezprzylgowa wykonana jest z wysokogatunkowej płyty drewnopochodnej. Od strony ekspozycyjnej pokryta jest w całości drewnopodobną folią dekoracyjną DRE-Cell Decor, folią 3D, laminatem CPL lub malowane**. Jej konstrukcja przystosowana jest do grubości skrzydła 40 mm i pozwala na zastosowanie do ścian o grubości od 75 - 320 mm. W kolorze biała mat, czarna mat, biały malowany akrylowy UV, sosna biała, dąb piaskowy, dąb polski 3D, biały lakierowany, czarny lakierowany, dekory z kolekcji LUX i WOOD możliwy wybór kąta łączenia belek 90o.
** Dla zapewnienia wysokiej jakości ościeżnic malowanych i lakierowanych, przed operacją lakierowania lub malowania są one oklejone specjalnym materiałem stanowiącym jednolity podkład.

ZASTOSOWANIE

Ościeżnica regulowana bezprzylgowa ma zastosowanie do wszystkich kolekcji DRE w wersji bezprzylgowej rozwiernej.

 

ZAWARTOŚĆ KOMPLETU

Belka główna (element poziomy i dwa pionowe) wraz z szerokim kątownikiem (80 mm) o małych promieniach zaokrąglenia profilu przekroju poprzecznego (R2), uszczelka drzwiowa, zestaw zawiasów, komplet elementów przeznaczonych do zmontowania ościeżnicy wg dołączonej instrukcji. Ościeżnice pakowane są w opakowania kartonowe.

OŚCIEŻNICE REGULOWANE DO DRZWI Z ODWRÓCONĄ PRZYLGĄ

KONSTRUKCJA

Ościeżnica regulowana z odwróconą przylgą wykonana jest z wysokogatunkowej płyty drewnopochodnej. Od strony ekspozycyjnej malowana najwyższej jakości lakierami akrylowymi UV. Dla zapewnienia wysokiej jakości ościeżnic malowanych, przed lakierowaniem są one oklejone specjalnym materiałem stanowiącym jednolity podkład. Jej konstrukcja przystosowana jest do grubości skrzydła 40 mm i pozwala na zastosowanie do ścian o grubości od 90 - 290 mm.

ZASTOSOWANIE

Ościeżnica ma zastosowanie do drzwi z odwróconą przylgą, z kolekcji: Uni, Binito, Fargo.

 

ZAWARTOŚĆ KOMPLETU

Belka główna (element poziomy i dwa pionowe) , kątownik T80 (poziomy i dwa pionowe), uszczelka drzwiowa, zestaw dwóch zawiasów TECTUS 240 3D, zaczep zamka magnetycznego, komplet elementów przeznaczonych do zmontowania ościeżnicy wg dołączonej instrukcji. Ościeżnice pakowane są w opakowania kartonowe.

OŚCIEŻNICE STALOWE STAŁE

KONSTRUKCJA

Ościeżnice stalowe wykonane są z blachy stalowej niskowęglowej o grubości 1,5 mm, zabezpieczonej lakierową, organiczną powłoką ochronną. Ościeżnica składa się z dwóch stojaków: zaczepowego i zawiasowego ( w ościeżnicy do drzwi dwuskrzydłowych oba stojaki zawiasowe) oraz nadproża, połączonych ze sobą na stałe metodą spawania. Stojaki zawiasowe wyposażone są w gniazda zawiasowe, natomiast stojaki zaczepowe posiadają wycięcia pod język i zasuwki zamka dedykowanego skrzydła drzwiowego (zestaw zawiera uszczelkę przymykową). Profil ościeżnicy, jej wymiary, wyposażenie oraz kolorystyka, zależne są od wybranego wariantu - rodzaju drzwi do których ościeżnica ma być zastosowana.

Ościeżnice malowane są proszkowo w dwóch stopniach połysku: mat/drobna struktura lub półpołysk/gładka.

ZASTOSOWANIE / RODZAJE OŚCIEŻNIC OSS

OSS_STAND do drzwi wewnątrzlokalowych przylgowych
OSS_SZKLANE do drzwi szklanych wewnątrzlokalowych
OSS_ENTER do drzwi Enter, Enter Akustik, Revos
OSS_SOLID do drzwi Solid
OSS_SOLID_RC2 do drzwi Solid RC2
OSS_ATHOS do drzwi Athos
OSS_FORCA do drzwi do drzwi Forca lub Forca B
OSS_OLIMP_EI30 do drzwi Olimp EI-30

 

 

OŚCIEŻNICE STALOWE REGULOWANE

KONSTRUKCJA

Ościeżnice stalowe wykonane są z blachy stalowej niskowęglowej o grubości 1,5 mm, malowanej proszkowo. Ościeżnica składa się z dwóch stojaków: zaczepowego i zawiasowego ( w ościeżnicy do drzwi dwuskrzydłowych oba stojaki zawiasowe) oraz nadproża, połączonych ze sobą na stałe metodą spawania. Stojaki zawiasowe wyposażone są w gniazda zawiasowe, natomiast stojaki zaczepowe posiadają wycięcia pod język i zasuwki zamka dedykowanego skrzydła drzwiowego (zestaw zawiera uszczelkę przymykową). Zewnętrzna oraz wewnętrzna strona ościeżnicy zabezpieczona jest lakierową, organiczną powłoką ochronną. Profil ościeżnicy, jej wymiary oraz wyposażenie zależne są od wybranego wariantu - rodzaju drzwi do których ościeżnica ma być zastosowana

Istotą ościeżnicy regulowanej jest to że umożliwia finalną zabudowę ościeża, bez konieczności wykonywania obróbek murarskich. Wysunięcie kątownika domykającego ościeżnice pozwala na regulację w zakresie +30mm

Ościeżnice malowane są proszkowo w dwóch stopniach połysku: mat/drobna struktura lub półpołysk/gładka.

ZASTOSOWANIE / RODZAJE OŚCIEŻNIC OSS

OSR_STAND do drzwi wewnątrzlokalowych przylgowych
OSR_SZKLANE do drzwi szklanych wewnątrzlokalowych
OSR_ENTER do drzwi Enter, Enter Akustik, Revos
OSR_SOLID do drzwi Solid
OSR_SOLID_RC2 do drzwi Solid RC2
OSR_ATHOS do drzwi Athos
OSR_FORCA do drzwi do drzwi Forca lub Forca B
OSR_OLIMP_EI30 do drzwi Olimp EI-30

 

 

OŚCIEŻNICE STALOWE HYBRYDOWE

KONSTRUKCJA

Ościeżnice stalowe hybrydowe to rozwiązanie łączące solidność konstrukcji metalowej z dodatkową funkcjonalnością pozwalającą na pełną zabudowę ościeża z zastosowaniem elementów ościeżnicy drewnopochodnej, wykończonych laminatem CPL. Ościeżnica hybrydowa to połączenie ościeżnicy metalowej o stałej szerokości, panela drewnopochodnego występującego w 11 wariantach szerokości oraz kątownika maskującego. Rozwiązanie to pozwala na zabudowę ościeża o grubości 137-337 mm (145-345 dla drzwi technicznych) oraz na regulację kątownikiem do 20mm. Profil ościeżnicy, jej wymiary oraz wyposażenie zależne są od wybranego wariantu - rodzaju drzwi do których ościeżnica ma być zastosowana.

Ościeżnice malowane są proszkowo w dwóch stopniach połysku: mat/drobna struktura lub półpołysk/gładka.

ZASTOSOWANIE / RODZAJE OŚCIEŻNIC OSS

OSH_STAND do drzwi wewnątrzlokalowych przylgowych
OSH_SZKLANE do drzwi szklanych wewnątrzlokalowych
OSH_ENTER do drzwi Enter, Enter Akustik, Revos
OSH_SOLID do drzwi Solid
OSH_SOLID_RC2 do drzwi Solid RC2
OSH_ATHOS do drzwi Athos
OSH_FORCA do drzwi do drzwi Forca lub Forca B
OSH_OLIMP_EI30 do drzwi Olimp EI-30

 

 

OŚCIEŻNICE UKRYTE

KONSTRUKCJA

Ościeżnice ukryte aluminiowe pozwalają na montaż drzwi w jednej płaszczyźnie ze ścianą. Po zamontowaniu i obróbce murarskiej widoczny jest jedynie wrąb ościeżnicy, przygotowany do malowania np. w kolorze ścian.

ZASTOSOWANIE

Ościeżnica ma zastosowanie do skrzydeł Sara Eco 2.

 

Więcej szczegółowych informacji o ościeżnicach jak wymiary, schematy, ceny znajdziesz w aktualnym katalogu (w dziale do pobrania),  lub bezpośrednio w kafelkach poniżej.

Pliki do pobrania

Ościeżnice proste przylgowe i bezprzylgowe

PDF Pobierz

Ościeżnice regulowane

PDF Pobierz

Ościeżnice regulowane o zmiennych wysokościach

PDF Pobierz

Ościeżnice regulowane bezprzylgowe

PDF Pobierz

Ościeżnice regulowane bezprzylgowe o zmiennych wysokościach

PDF Pobierz

Ościeżnice regulowane z odwróconą przylgą

PDF Pobierz

Tunel regulowany

PDF Pobierz

Ościeżnice hybrydowe stalowe

PDF Pobierz

Oscieżnice regulowane stalowe

PDF Pobierz

Ościeżnice stalowe stałe

PDF Pobierz

Ościeżnica regulowana bezprzylgowa do drzwi połyskowych

PDF Pobierz

Ościeżnice ukryte do drzwi Sara Eco 2

Pobierz

Ościeżnica stalowa mała kątowa

PDF Pobierz
Top
pl_PL