Wpisz szukaną frazę
Zamknij

porady

Aranżacja nowoczesnego mieszkania: jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Drzwi wewnętrzne to ważny element dekoracyjny, który może podkreślić klimat i indywidualny styl nowoczesnego mieszkania. Współczesne, a jednocześnie ponadczasowe i eleganckie modele drzwi idealnie wpasowują się w każde wnętrze. Jakie skrzydła drzwiowe wybrać do mieszkania, w którym panuje nowoczesny klimat? Sprawdź.

 

Funkcjonalność, czyli idealne dopasowanie techniczne

 

Zanim zdecydujesz się na wzór i kolor drzwi wewnętrznych, musisz ustalić kilka ważnych kwestii technicznych. Przede wszystkim to, jaki ma być kierunek otwierania drzwi: prawe czy lewe? Pamiętaj, że prawe skrzydło ma zawiasy po prawej stronie. Klamka znajduje się po lewej i to prawą ręką otwierasz skrzydło do siebie. Ważny jest również odpowiedni wymiar drzwi. Nie tylko muszą mieć miejsce na otworzenie się, ale także idealnie pasować do otworu, w którym zostaną zamontowane. Istotna jest jego szerokość, wysokość oraz grubość wykończonej ściany.

Kolejną kwestią techniczną, która wpływa na funkcjonalność drzwi wewnętrznych, jest ich rodzaj: klasyczne, składane czy przesuwne? Na wybór wpływa dostępność przestrzeni, rodzaj pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowane skrzydło drzwiowe oraz to, jakiej funkcji oczekujesz od drzwi. Jeśli mają odgrywać rolę akustycznej przegrody między pomieszczeniami, to muszą być zamykane i najlepiej bez żadnych przeszkleń. Tam, gdzie mają pełnić funkcję czysto dekoracyjną, gdzie przestrzeń ma tworzyć całość, możesz zdecydować się na przesuwne i w całości przeszklone drzwi wewnętrzne.

Piękno, czyli pasujące do aranżacji nowoczesne drzwi wewnętrzne

Ważną kwestią, którą należy uwzględnić przy wyborze skrzydeł drzwiowych, jest ich styl i kolor. Obecnie bardzo popularne i poszukiwane są drzwi z dużą ilością przeszkleń, które tworzą wrażenie otwartej przestrzeni i powiększają pomieszczenia. Jeśli obawiasz się takich drzwi , możesz wybrać skrzydła VETRO D2 z delikatną, pionową szybą. Wykończone laminatem akrylowym, mają powierzchnię przypominającą lustro, dzięki czemu dobrze odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń. Równie popularne są drzwi, które nawiązują do minimalistycznych modeli, na przykład model SARA ECO 2. Ich ukryta w ścianie ościeżnica sprawi, że staną się niewidoczne w nowoczesnym wnętrzu. Modne stały się również drzwi pokojowe z intarsjami, których kolor można dopasować w zależności od swoich preferencji.

Pamiętaj, że nowoczesne drzwi wewnętrzne to przede wszystkim modele bezprzylgowe, w których zawiasy są ukryte, a skrzydło zlicowane jest z ościeżnicą. Jeśli chodzi o kolor, wszystko zależy od Twojej odwagi. Możesz zdecydować się na klasyczne dopasowanie drzwi do stolarki okiennej lub podłogi, ale pamiętaj – te elementy nigdy nie będą idealnie dobrane. Poza tym skrzydła mają odgrywać rolę dekoracji wnętrza. Do nowoczesnych wnętrz pasują zarówno drzwi neutralne, białe, lakierowane, jak i odważne szarości oraz odcienie niebieskiego. Decyduj się raczej na stonowane kolory, które będą dobrze wyglądać z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne otwierają zupełnie nowe możliwości aranżacji mieszkania i mogą podkreślić indywidualny styl przestrzeni życiowej.

 

Top
pl_PL