Aranżacja nowoczesnego mieszkania: jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Aranżacja nowoczesnego mieszkania: jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Drzwi wewnętrzne to ważny element dekoracyjny, który może podkreślić klimat i indywidualny styl nowoczesnego mieszkania. Współczesne, a jednocześnie ponadczasowe i eleganckie modele drzwi idealnie wpasowują się w każde wnętrze. Jakie skrzydła drzwiowe wybrać do mieszkania, w którym panuje nowoczesny klimat? Sprawdź.

 

Funkcjonalność, czyli idealne dopasowanie techniczne

 

Zanim zdecydujesz się na wzór i kolor drzwi wewnętrznych, musisz ustalić kilka ważnych kwestii technicznych. Przede wszystkim to, jaki ma być kierunek otwierania drzwi: prawe czy lewe? Pamiętaj, że prawe skrzydło ma zawiasy po prawej stronie. Klamka znajduje się po lewej i to prawą ręką otwierasz skrzydło do siebie. Ważny jest również odpowiedni wymiar drzwi. Nie tylko muszą mieć miejsce na otworzenie się, ale także idealnie pasować do otworu, w którym zostaną zamontowane. Istotna jest jego szerokość, wysokość oraz grubość wykończonej ściany.

Kolejną kwestią techniczną, która wpływa na funkcjonalność drzwi wewnętrznych, jest ich rodzaj: klasyczne, składane czy przesuwne? Na wybór wpływa dostępność przestrzeni, rodzaj pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowane skrzydło drzwiowe oraz to, jakiej funkcji oczekujesz od drzwi. Jeśli mają odgrywać rolę akustycznej przegrody między pomieszczeniami, to muszą być zamykane i najlepiej bez żadnych przeszkleń. Tam, gdzie mają pełnić funkcję czysto dekoracyjną, gdzie przestrzeń ma tworzyć całość, możesz zdecydować się na przesuwne i w całości przeszklone drzwi wewnętrzne.

Piękno, czyli pasujące do aranżacji nowoczesne drzwi wewnętrzne

Ważną kwestią, którą należy uwzględnić przy wyborze skrzydeł drzwiowych, jest ich styl i kolor. Obecnie bardzo popularne i poszukiwane są drzwi z dużą ilością przeszkleń, które tworzą wrażenie otwartej przestrzeni i powiększają pomieszczenia. Jeśli obawiasz się takich drzwi , możesz wybrać skrzydła VETRO D2 z delikatną, pionową szybą. Wykończone laminatem akrylowym, mają powierzchnię przypominającą lustro, dzięki czemu dobrze odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń. Równie popularne są drzwi, które nawiązują do minimalistycznych modeli, na przykład model SARA ECO 2. Ich ukryta w ścianie ościeżnica sprawi, że staną się niewidoczne w nowoczesnym wnętrzu. Modne stały się również drzwi pokojowe z intarsjami, których kolor można dopasować w zależności od swoich preferencji.

Pamiętaj, że nowoczesne drzwi wewnętrzne to przede wszystkim modele bezprzylgowe, w których zawiasy są ukryte, a skrzydło zlicowane jest z ościeżnicą. Jeśli chodzi o kolor, wszystko zależy od Twojej odwagi. Możesz zdecydować się na klasyczne dopasowanie drzwi do stolarki okiennej lub podłogi, ale pamiętaj – te elementy nigdy nie będą idealnie dobrane. Poza tym skrzydła mają odgrywać rolę dekoracji wnętrza. Do nowoczesnych wnętrz pasują zarówno drzwi neutralne, białe, lakierowane, jak i odważne szarości oraz odcienie niebieskiego. Decyduj się raczej na stonowane kolory, które będą dobrze wyglądać z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne otwierają zupełnie nowe możliwości aranżacji mieszkania i mogą podkreślić indywidualny styl przestrzeni życiowej.

 

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne