Ościeżnica prosta

Ościeżnica prosta wykonana jest z wysokogatunkowych płyt drewnopochodnych i oklejona jest ekologiczną, drewnopodobną folią dekoracyjną DRE-Cell, folią 3D, laminatem CPL 0,15 – 0,2 mm, folią Finish lub malowane. Ościeżnica posiada stałą szerokość 100 mm.

Ościeżnica regulowana

Ościeżnica regulowana z kątownikiem T80 lub T63 wyposażona jest w kątowniki z małymi promieniami zaokrąglenia profilu poprzecznego. Wykonana jest z wysokogatunkowej płyty drewnopochodnej. Od strony ekspozycyjnej pokryta jest w całości drewnopodobną folią dekoracyjną DRE-Cell Decor, folią 3D, laminatem CPL gr. 0,15 – 0,2 mm lub jest malowana **. Jej konstrukcja pozwala na zastosowanie do ścian o grubości od 60 – 320 mm. Łączenie pod kątem 90o dostępne jest z kątownikiem T80 w kolorze biała mat, czarna mat 2, biały malowany akrylowy UV, sosna biała, dąb piaskowy, dąb polski 3D.

** Dla zapewnienia wysokiej jakości ościeżnic malowanych, przed lakierowaniem są
one oklejone specjalnym materiałem stanowiącym jednolity podkład.

Tunel regulowany

Tunel regulowany to ozdobna zabudowa przejścia w murze. Może być stosowany jako samodzielne rozwiązanie lub jako integralna część systemu przesuwnego naściennego NT.
Tunel regulowany jest produktem wizualnie zbliżonym do ościeżnicy regulowanej, z kilkoma różnicami:
» brak możliwości zamontowania zawiasów
» brak blachy zaczepowej
» brak frezowania pod uszczelkę różna wysokość i rozpiętość kątowników przednich i tylnych (wartość E i F w tabelach)

Ościeżnice stalowe stałe

Ościeżnice stalowe wykonane są z blachy stalowej niskowęglowej o grubości 1,5 mm, zabezpieczonej lakierową, organiczną powłoką ochronną. Ościeżnica składa się z dwóch stojaków: zaczepowego i zawiasowego ( w ościeżnicy do drzwi dwuskrzydłowych oba stojaki zawiasowe) oraz nadproża, połączonych ze sobą na stałe metodą spawania. Stojaki zawiasowe wyposażone są w gniazda zawiasowe, natomiast stojaki zaczepowe posiadają wycięcia pod język i zasuwki zamka dedykowanego skrzydła drzwiowego (zestaw zawiera uszczelkę przymykową). Profil ościeżnicy, jej wymiary, wyposażenie oraz kolorystyka, zależne są od wybranego wariantu – rodzaju drzwi do których ościeżnica ma być zastosowana.

Ościeżnice stalowe regulowane

Istotą ościeżnicy regulowanej jest to że umożliwia finalną zabudowę ościeża, bez konieczności wykonywania obróbek murarskich. Wysunięcie kątownika domykającego ościeżnice pozwala na regulację w zakresie +30mm

Ościeżnice stalowe hybrydowe

Ościeżnice stalowe hybrydowe to rozwiązanie łączące solidność konstrukcji metalowej z dodatkową funkcjonalnością pozwalającą na pełną zabudowę ościeża z zastosowaniem elementów ościeżnicy drewnopochodnej, wykończonych laminatem CPL. Ościeżnica hybrydowa to połączenie ościeżnicy metalowej o stałej szerokości, panela drewnopochodnego występującego w 11 wariantach szerokości oraz kątownika maskującego. Rozwiązanie to pozwala na zabudowę ościeża o grubości 137-337 mm (145-345 dla drzwi technicznych) oraz na regulację kątownikiem do 20mm. Profil ościeżnicy, jej wymiary oraz wyposażenie zależne są od wybranego wariantu – rodzaju drzwi do których ościeżnica ma być zastosowana.

Ościeżnice stalowe małe kątowe

Ościeżnice stalowe wykonane są z blachy stalowej niskowęglowej o grubości 1,2 mm, zabezpieczonej lakierową, organiczną powłoką ochronną. Ościeżnica składa się z dwóch stojaków: zaczepowego i zawiasowego oraz nadproża, połączonych ze sobą na stałe metodą spawania. Stojaki zawiasowe wyposażone są w gniazda zawiasowe (2-3 szt.), natomiast stojaki zaczepowe posiadają wycięcia pod język i zasuwki zamka dedykowanego skrzydła drzwiowego (zestaw zawiera uszczelkę przymykową).

Szczegółowe informacje – Wymiary i ceny

Ościeżnice proste

Ościeżnice regulowane

Tunel regulowany

Ościeżnice stalowe stałe

Ościeżnice stalowe regulowane

Ościeżnice stalowe hybrydowe

Ościeżnice stalowe małe kątowe

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne