Drewno w domowym wydaniu

Drewno w domowym wydaniu

 

Drewno nigdy nie wychodzi z mody. Jest piękne, eleganckie i doskonale wpływa na samopoczucie – to najwdzięczniejszy materiał, jaki może zagościć w domu. Naturalnie wpisze się w przestrzenie, które mu poświęcisz, i będzie cieszyć zmysły każdego dnia.

Im bardziej oddalamy się od natury, tym bardziej jej pragniemy i dlatego coraz częściej zapraszamy ją do naszych wnętrz. Chcemy, aby nam towarzyszyła choćby w postaci materiałów, wzorów, faktur z niej pochodzących. Prym wiedzie tu drewno, które od zawsze gościło w domach, ale ostatnio coraz mocniej zaznacza swoją obecność. Uniwersalnością, trwałością, pięknem, a także niesamowitą zdolnością do adaptacji w najróżniejszych przestrzeniach przypomina nam, że warto mu zaufać.

Drewno może wchodzić na ściany, np. w postaci drzwi – te z kolekcji DRE Sara Eco w okleinie nawiązującej do podłogi drewnianej pięknie wtapiają się w aranżację.

 

Kojąca moc drewna

Moda na ekomateriały nie przemija i z każdą chwilą zdaje się przybierać na sile. To, co naturalne, pięknie wygląda, ale – co najważniejsze – doskonale wpływa także na nasze samopoczucie. Według badań drewniane wnętrza działają kojąco – obniżają ciśnienie i poziom stresu. Przy wprowadzaniu drewna do domu istotne stają się również inne kwestie – materiał ten nie zawiera szkodliwych substancji i potrafi wpłynąć na mikroklimat naszej przestrzeni, pochłaniając nadmierną ilość wilgoci lub przeciwnie – oddając ją tam, gdzie jest zbyt sucho. Co najważniejsze jednak – drewno oferuje szerokie możliwości aranżacyjne.

W minimalistycznym wnętrzu również znajdzie się miejsce dla koloru i struktury drewna – drzwi DRE AURI w okleinie postarzanego dębu wprowadzają ciepły akcent do oszczędnej w formie aranżacji.

 

Uniwersalne drewno

Mieszkanie w stylu skandynawskim, rustykalnym, klasycznym czy może minimalistycznym? Dla drewna to nie ma znaczenia – ono odnajdzie się w każdej aranżacji. Na wzór wnętrz z Północy zagospodaruje podłogę oraz proste formy mebli, dzięki jasnemu odcieniowi wprowadzając do domu więcej światła. Białe ściany i jasne barwy drzwi DRE BERGE lub białe drzwi Sara Eco marki DRE jeszcze wzmocnią ten efekt. W nowoczesnych, oszczędnych w formie wnętrzach drewno może tylko subtelnie podkreślać ich indywidualny charakter – nietuzinkowa dekoracja z surowego materiału lub drzwi z kolekcji DRE AURI w okleinie imitującej postarzany dąb elegancko zwieńczą minimalistyczną aranżację. Jeśli wolisz bardziej tradycyjne style, możesz sobie pozwolić na więcej drewna i w bardziej zdecydowanych kolorach. Pomyśl o podłodze drewnianej (nawet z surowych desek), meblach drewnianych, a nawet spróbuj wpuścić ten materiał na sufit lub kawałki ścian, np. w postaci drzwi drewnianych wewnętrznych. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić i wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, bo drewno, choć piękne, w zbyt dużej ilości potrafi też przytłoczyć.

Uroda drewna toruje drogę do najróżniejszych połączeń – zestawienie drzwi DRE AURI w okleinie imitującej wiąz syberyjski z ciemną podłogą z egzotycznego drewna oraz betonową ścianą to nieoczywiste i bardzo efektowne rozwiązanie.

 

Drewno (nie tylko) na salonach

Ten naturalny materiał króluje w pokojach dziennych w postaci podłóg drewnianych, drzwi drewnianych czy mebli, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wprowadzić go także do innych pomieszczeń. Drewno, choć uznawane za żywy materiał, odpowiednio zaimpregnowane świetnie odnajdzie się nawet w łazience czy kuchni.

Projekt Agnieszki Wyrwas i Krzysztofa Stępnia z Pracowni Projektowej 3be.

 

Drewniane blaty pięknie skomponują się z nowoczesnymi szafkami, a lustro w drewnianej ramie nada łazience przytulny, a przy tym indywidualny styl. Drewniana podłoga w przedpokoju, zastępując popularną terakotę, sprawi, że stanie się on prawdziwie naturalną wizytówką domu. Wdzięczny charakter drewna sprawia, że pasuje ono właściwie wszędzie – możesz więc zestawiać ze sobą różne gatunki i odcienie (np. inny na podłodze, inny na drzwiach), łączyć z betonem, metalem, szkłem czy kamieniem. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni oraz powierzchni, jaką chcesz mu oddać.

Drewno nie jest materiałem zarezerwowanym tylko na salony – drewniane elementy w łazience podkreślają klasę wnętrza.

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne