Wpisz szukaną frazę
Zamknij

porady

Drzwi do domu jednorodzinnego

 

Projektując dom jednorodzinny należy odpowiedzieć na potrzeby wielu osób. Każdy z członków rodziny musi mieć swoją prywatną przestrzeń, a zatem najważniejsza jest funkcjonalność. Jak to osiągnąć? Na to pytanie odpowie nasz ekspert, Krzysztof Miruć.

Jak urządzić dom?  

W każdym domu znajduje się kilka pomieszczeń, które należy oddzielić skrzydłami drzwiowymi np. łazienka, sypialnie czy pomieszczenia techniczne. Na parterze znajduje się zazwyczaj część wspólna z salonem, kuchnią i jadalnią. W przykładzie aranżacji domu jednorodzinnego zaproponowanej przez Krzysztofa mamy trzy sypianie – jedną główną oraz dwie dla dzieci. We wszystkich zastosowano ten sam zabieg w strefie spania – ściana za łóżkiem jest pikowana.

W strefie dziennej architekt umieścił salon z aneksem kuchennym oraz jadalnię. W salonie najważniejszym elementem jest duża kapana, z której korzystają wszyscy domownicy.

Jak wybrać drzwi do domu jednorodzinnego?

We wnętrzach, które są zaprojektowane bardzo powściągliwie i mają niewiele dodatków, najlepiej sprawdzą się proste i eleganckie skrzydła. Drzwi wewnętrzne tego typu idealnie wpiszą się w aranżację wnętrza. Do swojego projektu architekt wybrał model DRE NELLA z centralną płyciną i przeszkleniem. Powierzchnia tych skrzydeł może być zarówno matowa jak i z połyskiem. Wykończono je laminatem, a zawiasy ukryto.

Co sądzicie o tym wyborze?

 

 

Top
pl_PL