Wpisz szukaną frazę
Zamknij

porady

Drzwi do domu katalogowego

 

Wielu klientów przy budowie domu decyduje się na kupno projektu katalogowego. Dom parterowy z garażem to jeden z najpopularniejszych wyrobów. Jest to tańsze rozwiązanie, które pozwala dość szybko rozpocząć budowę. Należy jednak pamiętać, że wnętrza takiego domu powinny być spersonalizowane i stanowić odbicie oczekiwań właścicieli. Jak to osiągnąć? Zobaczcie nasz film.

Szarość we wnętrzach

Dom parterowy, katalogowy z poddaszem składa się ze strefy dziennej oraz prywatnej. Strefa dzienna to: salon z jadalnią oraz aneksem kuchennym. W salonie projektant postawił na dużą, narożną kanapę w kolorze intensywnego granatu. Cała przestrzeń utrzymana jest w szarościach oraz czerniach. Granat stanowi uzupełnienie tej palety. Kanapę ustawiono tak, aby domownicy mogli z niej oglądać telewizję oraz patrzeć na kominek i ogród. W oknach zamontowano shuttersy, a ściana medialna wykończona została płytą betonową. W aneksie kuchennym zastosowano wysoką zabudowę. Resztę szafek ustawiono w kształcie litery U z półwyspem. Na parterze prócz tego znalazły się: garaż i pomieszczenie techniczne. Sypialnie umieszczono na poddaszu. - Zależało mi na tym, aby cały dom był zaprojektowany w jednej stylistyce. Do stonowanych kolorów dodałem drewno – powiedział autor aranżacji, Krzysztof Miruć. W sypialni oraz w łazience zastosowano m. in. tapety dekoracyjne. Tak zaaranżowany nowoczesny dom parterowy spełni oczekiwania wszystkich domowników.

Jakie drzwi wybrać do domu?

W domu, który utrzymany jest w jednej stylistyce, skrzydła drzwiowe powinny dopełniać projekt i idealnie wpasować się w całą aranżację. W tym wypadku projektant zaproponował dwa modele. Pierwsza propozycja to DRE RIVIA 70 - kompozycja dwóch płaszczyzn: gładkiej i białej oraz matowej z fakturą nawiązującą do dębu. Pionowe elementy optycznie wydłużają skrzydło. Model posiada ukryte zawiasy. Druga propozycja to skrzydło z tej samej kolekcji – DRE RIVIA 10, która także łączy dwie płaszczyzny: ciemną, poziomą przypominającą fornir z białą i gładką. Krawędź wykończono dekorem.

Top
pl_PL