Wpisz szukaną frazę
Zamknij

porady

Drzwi do dużej przestrzeni

 

Projektowanie dużej przestrzeni to nie lada wyzwanie. Należy bowiem wydzielić w niej aż trzy strefy: kuchnię, jadalnię oraz salon. Jak to zrobić, by całość była spójna i estetyczna? I co najważniejsze – jakie drzwi wybrać do tego rodzaju wnętrza? Na te pytania odpowie nasz ekspert Krzysztof Miruć. Zapraszamy do oglądania.

Strefy wnętrza

W projekcie, który pokazuje Krzysztof salon został wyznaczony w centralnej części przestrzeni. Ścianę telewizyjną wykończono lamelami, a kominek obudowano kamieniem. Na środku stanęła wygodna kanapa, a sama strefa wyznaczona została poprzez obniżony sufit. Strefę kuchenną wyznacza inne wykończenie podłogi – gres. Sufit pomalowano na czarno. Od jadalni kuchnię oddziela wyspa, która stanowi serce domu. Nad stołem w jadalni umieszczono dwie lampy, które dokładnie wyznaczają strefę jadalnianą. 

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Drzwi do toalety, drzwi do gabinetu i drzwi do garażu. Jak wybrać drzwi do tego rodzaju wnętrza? Jednym ze sposobów na dobranie drzwi do tego rodzaju przestrzeni jest początkowe ustalenie dominującego materiału w całym mieszkaniu, który będzie się powtarzał w różnych miejscach np. materiału z połyskiem, które idealnie pasuje do czarnego matu. Takie połączenie jest klasyczne i eleganckie. Drzwi pokojowe w takim wydaniu będą spójne z resztą aranżacji. Krzysztof zaproponował w tym wypadku skrzydło DRE LUX, które wykończone jest na wysoki połysk. Innym rozwiązaniem jest wybór drzwi, które nawiązują do jednego z materiałów wykorzystanych już w mieszkaniu. Tu Krzysztof zaproponował drzwi DRE z kolekcji NOVA z wykończeniem w odcieniu miedzianym. Które drzwi bardziej Wam się podobają?

 

Top
pl_PL