Wpisz szukaną frazę
Zamknij

porady

Drzwi do nowoczesnego apartamentu

 

Bardzo często na dwóch ostatnich kondygnacjach budynków wielorodzinnych znajdują się apartamenty zwane penthousami, które charakteryzują się dużym metrażem i stanowią prawdziwe wyznawanie dla każdego projektanta. Jaką aranżację tego typu wnętrza zaproponuje nasz ekspert Krzysztof Miruć? Zobaczcie sami!

W penthousach zazwyczaj na pierwszej kondygnacji jest otwarta przestrzeń, gdzie musi się znaleźć kuchnia, salon, łazienka i czasami gabinet. Może on stanowić osobne pomieszczenie lub być aneksem umiejscowionym np. w salonie. Na drugiej kondygnacji znajduje się natomiast przestrzeń prywatna – sypialnie, garderoba i łazienka.

Jednym w najważniejszych elementów w tego typu mieszkaniach jest klatka schodowa, która powinna być wyjątkowa, elegancka i przede wszystkim funkcjonalna. Gdzie ją umieścić? Najlepiej w strefie dwukondygnacyjnej, gdzie połączy oba poziomy. 

Drzwi do nowoczesnego apartamentu

W strefie prywatnej, która znajduje się na drugiej kondygnacji konkretne pomieszczenia trzeba oddzielić drzwiami. Mogą stanowić one wyraźny akcent lub pozostawać niewidoczne.

Jedną z propozycji Krzysztofa Mirucia są skrzydła VETRO D2, które wykończone są akrylem. Ich powierzchnia przypomina lustro, dzięki czemu odbija światło i optycznie powiększa pomieszczenie. Model ma ukryte zawiasy.

Drugą propozycja architekta jest model SARA ECO 2, który idealnie licuje się ze ścianą, dzięki czemu skrzydła pozostają niewidoczne. Ościeżnica jest ukryta. Mogą być wykończone laminatem lub być przygotowane do pomalowania. Która opcja bardziej Wam się podoba?

Top
pl_PL