Drzwi do piętrowej rezydencji

Drzwi do piętrowej rezydencji

 

 

Rezydencja to wyjątkowy rodzaj nieruchomości, gdzie na pierwszym planie są potrzeby właścicieli. Wnętrza powinny być funkcjonalne, ale i estetyczne. Jak wyjaśnia nasz ekspert Krzysztof Miruć, w każdej rezydencji powinny znaleźć się ciekawe elementy wyposażenia, które przyciągną uwagę wszystkich, dlatego też budowa rezydencji wymaga planu. Jak zaprojektować taką przestrzeń? I na co postawić? Zobaczcie nasze wideo.

Dobrze zaplanowana przestrzeń

W domach o programie rezydencjonalnym należy przede wszystkim dobrze zaprojektować przestrzeń i układ pomieszczeń. Każda nowoczesna rezydencja powinna mieć: strefę dzienną, prywatną oraz przestrzeń techniczną. Strefa reprezentacyjna w naszym projekcie składa się z salonu, do którego czasem przylegają dodatkowe pomieszczenia np. pokój telewizyjny czy gabinet. Obok salonu zazwyczaj znajduje się kuchnia ze spiżarnią. Na piętrze znajdują się sypialnie, łazienki oraz garderoby.

Jak podkreśla architekt, bardzo dużą wagę przykłada także do projektu klatki schodowej w tego typu domach. Dlaczego? Bo łączy obie strefy domu i musi być spójna z całą aranżacją.

Na piętrze znajdują się m. in. sypialnia główna wraz z łazienką. W tym przypadku projektant zaproponował wykorzystanie wielkiego wezgłowia, po obu stronach łóżka ustawił stoliki oraz lampy. W tym pomieszczeniu pojawiają się także lustra, które dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. W łazience natomiast wykorzystano metalizującą mozaikę na ścianie, na której stoi wanna.

Drzwi do rezydencji

W tym wypadku architekt zaproponował dwa modele drzwi. Pierwsza propozycja to skrzydło DRE NELLA 4 – proste, eleganckie drzwi wykończone na wysoki połysk. Białe drzwi wewnętrzne to jeden z najczęstszych wyborów Polaków, także do tego typu zabudowy. Centralna płycina optycznie wydłuża skrzydło. Ciekawą formę ma także górna opaska, którą wydłużono, dzięki czemu sama w sobie staje się oryginalnym dekorem.

Drugą propozycję stanowią drzwi DRE SILIA 10, które także wykończono akrylem na wysoki połysk. Eleganckie, proste skrzydła, które idealnie wpasują się w zabudowę rezydencjonalną. Do pomieszczeń, w których jest wilgoć, warto wybrać model z pocięciem wentylacyjnym.

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne