Drzwi wewnętrzne do zadań specjalnych

Drzwi wewnętrzne do zadań specjalnych

 

Drzwi wewnętrzne powinny być wygodne w użytkowaniu, funkcjonalne i estetyczne. Tu nie ma miejsca na kompromisy, a wybór nie powinien być przypadkowy. Jaki model zatem wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania, nawet w tych najbardziej wymagających miejscach?

Ograniczona przestrzeń, wąskie korytarze czy przedpokoje zawsze stanowią wyzwanie przy projektowaniu mieszkania. A udana aranżacja to przecież taka, w której wszystkie strefy zaplanowane są w najmniejszych detalach. Liczy się spójny wygląd i funkcjonalność na każdym kroku, również w kontekście drzwi wewnętrznych. W końcu stanowią one istotny element wyposażenia – wpływają na praktyczność oraz odbiór całego wnętrza. A co jeśli drzwi do różnych pomieszczeń znajdują się na jednej ścianie, w dodatku w niewielkiej odległości od siebie? Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie drzwi bezprzylgowych, a obok – drzwi z odwrotną przylgą, stworzonych, aby rozwiązywać wszelkie dylematy w projektowaniu kłopotliwych miejsc.

Drzwi wewnętrzne DRE UNI dostępne są także w wersji z odwrotną przylgą – idealnie sprawdzą się one w sypialni, gdzie często na jednej ścianie musimy umieścić dwie pary skrzydeł otwieranych w różnych kierunkach.

 

Drzwi wewnętrzne w służbie wygody

Przeznaczenie niektórych pomieszczeń nierzadko determinuje kierunek otwierania drzwi. Względy odpowiedniej ergonomii, funkcjonalności, a niekiedy także bezpieczeństwa podpowiadają, aby modele m.in. do łazienki, toalety czy garderoby otwierały się na zewnątrz. Zdecydowanie większą swobodę mamy przy pokojach, w których decyzja uzależniona jest zazwyczaj od kubatury i ciągów komunikacyjnych. Dlatego, jeśli na jednej ścianie znajdą się drzwi zarówno do łazienki, jak i na przykład salonu, warto rozważyć rozwiązanie z odwrotną przylgą marki DRE. Cechą charakterystyczną tego rodzaju skrzydeł jest możliwość otwierania do wewnątrz pomieszczenia, pomimo licowania ze ścianą przeciwną. To rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przestrzeń ogranicza pełną swobodę aranżacji, ale nie chcemy, aby wpływało to niekorzystnie na wygląd mieszkania, bo przecież na nim zależy nam równie mocno, jak na funkcjonalności.

Drzwi wewnętrzne osią aranżacji

Spójność we wnętrzu jest jedną z bardziej istotnych kwestii, decydującą o charakterze całego projektu. Dobrze czujemy się w przestrzeniach, w których widać dbałość o detale, a przypadek rządzi tylko wtedy, kiedy mu na to rzeczywiście pozwolimy. Nie powinno to jednak mieć miejsca przy tak istotnych elementach, jakimi są drzwi wewnętrzne. Aby zachować ducha aranżacji, wybieramy zazwyczaj modele korespondujące ze sobą, nierzadko stanowiące wręcz oś wystroju. Nie można więc przystać na sytuację, kiedy sąsiadujące na jednej ścianie skrzydła nie będą spójne. Drzwi z odwrotną przylgą marki DRE w wersji UNI, FARGO i BINITO, dzięki zlicowaniu z opaską kątownika ościeżnicy, tworzą po zamknięciu harmonijną płaszczyznę. Taka konstrukcja powoduje, że model sprawia wrażenie monolitu, podkreślając walory estetyczne aranżacji. Po zamknięciu znajdujące się obok siebie skrzydło z odwrotną przylgą i drzwi bezprzylgowe niczym się od siebie nie różnią, tworząc powierzchnię, na której symetria idzie w parze z nowoczesnym wzornictwem.

 

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne