Mieszkanie w stylu klasyczno-nowoczesnym

Mieszkanie w stylu klasyczno-nowoczesnym

 

 

Kupno własnego mieszkania to poważna decyzja i duży wydatek. Przed przyszłymi właścicielami także pytanie: w jakim stylu zaaranżować lokum? Czy aranżacja powinna odnosić się do jednego stylu? A może nawiązywać do kilku? Jakie drzwi do mieszkania wybrać? Wystrój powinien przede wszystkim spełniać oczekiwania właścicieli i być spójny estetycznie. W naszym kolejnym materiale znany projektant wnętrz Krzysztof Miruć zaprezentuje aranżację łączącą dwa style: klasyczny i nowoczesny.

Otwarta przestrzeń i dekoracje

Otwartą przestrzeń stanowią: kuchnia, jadalnia i salon. Kuchnię oddzielono od reszty pomieszczenia ażurowym panelem. W centralnej części ustawiono lustro, które optycznie powiększa całą przestrzeń. To ciekawy element we wnętrzu, jakim jest nowoczesne mieszkanie. Kuchnię urządzono w stylu klasycznym, fronty pozostają płycinowe, blaty natomiast wykonano z konglomeratu kwarcowego.

W salonie architekt umieścił sztukaterie, które stylistyką nawiązują do gzymsu biegnącego wokół pomieszczenia. Klasyczny charakter salonu przełamany został przy pomocy nowoczesnej kanapy. Elementem ocieplającym wnętrze jest pas zasłon. Tego typu klasyczne mieszkanie to obecnie jedna z najpopularniejszych aranżacji.

Sypialnia utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce. Projektant postawił na ogromne wezgłowie, pikowane panele oraz lustra, które dodatkowo optycznie powiększają pomieszczenie. Łazienkę zaaranżowano w stylu pokoju kąpielowego.

Drzwi do mieszkań. Klasycznie czy nowoczesne?

Do tak urządzonego mieszkania architekt zaproponował dwa rodzaje skrzydeł. Pierwszy model to DRE AURI – proste i nowoczesne drzwi o ponadczasowej stylistyce, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Największą popularnością cieszą się drzwi wewnętrzne białe. Mogą posiadać także przeszklenia.

Drugą propozycję stanowi model DRE NESTOR charakteryzujący się klasycznym designem. Posiadają płyciny, które można potem powtórzyć np. na szafkach kuchennych. Drzwi wykończono lakierem akrylowym utwardzanym metodą UV. Który model bardziej Wam się podoba?

 

Przeczytaj również

Sypialnia jako oaza spokoju - Jak wybrać drzwi do sypialni?

Sypialnia jako oaza spokoju – Jak wybrać drzwi do sypialni?

W dzisiejszym zabieganym świecie, znalezienie chwili na relaks i odprężenie staje się coraz trudniejsze. Dlatego też, sypialnia pełni niezwykle istotną rolę jako nasza prywatna oaza spokoju, miejsce, w którym możemy się zrelaksować, wyciszyć i naładować baterie na kolejny dzień. Kreowanie idealnej przestrzeni do wypoczynku jest więc niezmiernie ważne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Jak […]

Trend na wiosnę: Wnętrza i drzwi w kolorze szałwiowym

Trend na wiosnę: Wnętrza i drzwi w kolorze szałwiowym

Szałwiowy to delikatny, subtelny odcień zielonego, który zdobywa coraz większą popularność we wnętrzach, nadając im niepowtarzalny urok i świeżość. Ceniony za walory estetyczne i pozytywny wpływ na psychikę kolor, inspiruje zarówno projektantów jak i psychologów wnętrz. Kojarzony z naturą, spokojem i harmonią odcień występuje w wielu wydaniach. Przeczytaj wpis i się zainspiruj. Dlaczego warto wybrać […]

Contact

Contact us

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Monday-Friday 8:00am-4:00pm
Saturday/Sunday closed