Mieszkanie w stylu klasyczno-nowoczesnym

Mieszkanie w stylu klasyczno-nowoczesnym

 

 

Kupno własnego mieszkania to poważna decyzja i duży wydatek. Przed przyszłymi właścicielami także pytanie: w jakim stylu zaaranżować lokum? Czy aranżacja powinna odnosić się do jednego stylu? A może nawiązywać do kilku? Jakie drzwi do mieszkania wybrać? Wystrój powinien przede wszystkim spełniać oczekiwania właścicieli i być spójny estetycznie. W naszym kolejnym materiale znany projektant wnętrz Krzysztof Miruć zaprezentuje aranżację łączącą dwa style: klasyczny i nowoczesny.

Otwarta przestrzeń i dekoracje

Otwartą przestrzeń stanowią: kuchnia, jadalnia i salon. Kuchnię oddzielono od reszty pomieszczenia ażurowym panelem. W centralnej części ustawiono lustro, które optycznie powiększa całą przestrzeń. To ciekawy element we wnętrzu, jakim jest nowoczesne mieszkanie. Kuchnię urządzono w stylu klasycznym, fronty pozostają płycinowe, blaty natomiast wykonano z konglomeratu kwarcowego.

W salonie architekt umieścił sztukaterie, które stylistyką nawiązują do gzymsu biegnącego wokół pomieszczenia. Klasyczny charakter salonu przełamany został przy pomocy nowoczesnej kanapy. Elementem ocieplającym wnętrze jest pas zasłon. Tego typu klasyczne mieszkanie to obecnie jedna z najpopularniejszych aranżacji.

Sypialnia utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce. Projektant postawił na ogromne wezgłowie, pikowane panele oraz lustra, które dodatkowo optycznie powiększają pomieszczenie. Łazienkę zaaranżowano w stylu pokoju kąpielowego.

Drzwi do mieszkań. Klasycznie czy nowoczesne?

Do tak urządzonego mieszkania architekt zaproponował dwa rodzaje skrzydeł. Pierwszy model to DRE AURI – proste i nowoczesne drzwi o ponadczasowej stylistyce, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Największą popularnością cieszą się drzwi wewnętrzne białe. Mogą posiadać także przeszklenia.

Drugą propozycję stanowi model DRE NESTOR charakteryzujący się klasycznym designem. Posiadają płyciny, które można potem powtórzyć np. na szafkach kuchennych. Drzwi wykończono lakierem akrylowym utwardzanym metodą UV. Który model bardziej Wam się podoba?

 

Przeczytaj również

Lato w domu: Jak wybrać drzwi wewnętrzne, które ożywią Twoje wnętrze?

Lato w domu: Jak wybrać drzwi wewnętrzne, które ożywią Twoje wnętrze?

Odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne mogą stać się kluczowym elementem wprowadzającym do domu letni nastrój. Za pośrednictwem drzwi wewnętrznych i innych elementów dekoracyjnych można wprowadzić do wnętrz elementy stylu boho, tropikalnego oraz marynistycznego, a także kolory i wzory idealne w letnich aranżacjach. Naturalność i swoboda Styl boho to swoboda w aranżacji, różnorodność wzorów i kolorów oraz […]

Letnie remonty: Wybór drzwi do różnych pomieszczeń w domu

Letnie remonty: Wybór drzwi do różnych pomieszczeń w domu

Ten czas w roku sprzyja zmianom. Ciepłe dni i dłuższe godziny światła dziennego sprawiają, że prace przebiegają sprawniej. Przygotowując się do remontu, warto dokładnie zaplanować każdy krok – od wyboru materiałów, po harmonogram prac. Jednym z kluczowych elementów, które mogą zmienić wygląd wnętrza, są drzwi wewnętrzne. Jakie skrzydła drzwiowe najlepiej sprawdzą się w różnych pomieszczeniach […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne