Mieszkanie w stylu klasyczno-nowoczesnym

Mieszkanie w stylu klasyczno-nowoczesnym

 

 

Kupno własnego mieszkania to poważna decyzja i duży wydatek. Przed przyszłymi właścicielami także pytanie: w jakim stylu zaaranżować lokum? Czy aranżacja powinna odnosić się do jednego stylu? A może nawiązywać do kilku? Jakie drzwi do mieszkania wybrać? Wystrój powinien przede wszystkim spełniać oczekiwania właścicieli i być spójny estetycznie. W naszym kolejnym materiale znany projektant wnętrz Krzysztof Miruć zaprezentuje aranżację łączącą dwa style: klasyczny i nowoczesny.

Otwarta przestrzeń i dekoracje

Otwartą przestrzeń stanowią: kuchnia, jadalnia i salon. Kuchnię oddzielono od reszty pomieszczenia ażurowym panelem. W centralnej części ustawiono lustro, które optycznie powiększa całą przestrzeń. To ciekawy element we wnętrzu, jakim jest nowoczesne mieszkanie. Kuchnię urządzono w stylu klasycznym, fronty pozostają płycinowe, blaty natomiast wykonano z konglomeratu kwarcowego.

W salonie architekt umieścił sztukaterie, które stylistyką nawiązują do gzymsu biegnącego wokół pomieszczenia. Klasyczny charakter salonu przełamany został przy pomocy nowoczesnej kanapy. Elementem ocieplającym wnętrze jest pas zasłon. Tego typu klasyczne mieszkanie to obecnie jedna z najpopularniejszych aranżacji.

Sypialnia utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce. Projektant postawił na ogromne wezgłowie, pikowane panele oraz lustra, które dodatkowo optycznie powiększają pomieszczenie. Łazienkę zaaranżowano w stylu pokoju kąpielowego.

Drzwi do mieszkań. Klasycznie czy nowoczesne?

Do tak urządzonego mieszkania architekt zaproponował dwa rodzaje skrzydeł. Pierwszy model to DRE AURI – proste i nowoczesne drzwi o ponadczasowej stylistyce, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Największą popularnością cieszą się drzwi wewnętrzne białe. Mogą posiadać także przeszklenia.

Drugą propozycję stanowi model DRE NESTOR charakteryzujący się klasycznym designem. Posiadają płyciny, które można potem powtórzyć np. na szafkach kuchennych. Drzwi wykończono lakierem akrylowym utwardzanym metodą UV. Który model bardziej Wam się podoba?

 

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne