Jak urządzić pokój dziecięcy dla kilkulatka?

Jak urządzić pokój dziecięcy dla kilkulatka?

 

Jak urządzić pokój dziecka tak, aby co 2–3 lata, wraz z rozwojem malucha, przechodził metamorfozę, ale bez wymieniania wszystkich mebli, przemalowywania ścian oraz wymiany drzwi i okien? Jak zaaranżować pokój dziecięcy, aby inspirował, był ukochanym miejscem i jednocześnie, żeby co jakiś czas nie robić kosztownych rewolucji? Jest na to sposób!

Od dziecięcej kołyski, przy której stoi przewijak, do artystycznego bałaganu i ścian naznaczanych pasją nastolatka jest po drodze kilka etapów. Przedszkolak potrzebuje miejsca na zabawę i schowków na klocki, samochody czy lalki, natomiast uczeń – przestrzeni do nauki. Każdy jednak poznający siebie coraz lepiej kilkulatek musi mieć możliwość eksperymentowania z aranżacją pokoju według własnych pomysłów. Dobrze, aby w pokoju dziecięcym zachodziły rozwijające i kształtujące młodego człowieka zmiany, które nie muszą wiązać się z poważnymi remontami. Konieczne rewitalizacje powinny szybko odpowiadać na nowo powstające potrzeby swojego młodego lokatora.

Zgłoszenie konkursowe. Projekt Estery i Roberta Sosnowskich.

 

Drzwi w pokoju dla dziecka

Jakość, kolor i odpowiedni wygląd drzwi mają niebagatelne znaczenie, zwłaszcza w pokoju dla dziecka. Uniwersalna barwa, która będzie pasowała do wszystkich metamorfoz i aranżacji, a także odpowiednia grubość, która uchroni przed hałasem – czy to śpiącego malucha, czy rodziców, gdy dziecko zacznie naukę gry na flecie lub cymbałkach. Koniecznie weźmy to wszystko pod uwagę. Jednym z dobrych wyborów są drzwi DRE. Modele z kolekcji DRE NESTOR dostępne są w naturalnych pastelowych odcieniach écru, latte czy popielatego. Mają one także możliwość przeszklenia, dzięki któremu do pokoju dziecięcego będzie mogło wpadać ciepłe, przyciemnione światło z innych części mieszkania, co na pewno ułatwi maluchowi zasypianie. Warto również zadbać o to, aby szyba w przeszkleniu była hartowana. W pokoju dziecka najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo. Taką opcję gwarantują chociażby drzwi DRE VETRO D2.

W pokoju dziecięcym sprawdzą się sosnowe drzwi DRE, Nestor 10 w kolorze białym.

 

Pokój dziecięcy versus ściany i podłogi

Równie duże znacznie ma wybór podłogi i koloru ścian. Intensywne barwy zdecydowanie nie są w tym przypadku polecane. Z różu dziewczynki wyrastają szybciej niż by się mogło zdawać, niebieski dla chłopców może być zbyt przytłaczający i zmniejszający optycznie pomieszczenie. Lepiej od samego początku, jako bazę do aranżacji pokoju dziecięcego, wybrać pastelowe kolory ścian i jasną podłogę.

Zgłoszenie konkursowe. Projekt Bartłomieja Radwana.

 

Wyjątkiem może być jedna ściana pomalowana farbą tablicową lub magnetyczną. Zdobienie pokoju dziecięcego własnymi rysunkami czy plakatami ulubionych bajek, a potem sportowców czy zespołów muzycznych, właściwie nie przemija, nie ryzykujemy więc zbyt wiele – taka ściana będzie zdecydowanie nadążała za właścicielem.

Ściana do artystycznych eksperymentów dziecka znajdzie uznanie zarówno u przedszkolaka, jak i nastolatka.

 

Klimat nadawany dodatkami

W pokoju dla dziecka z tak przygotowaną bazą – jasne ściany i podłoga oraz dobrej jakości drzwi – można już dowolnie szaleć z dodatkami. Czy jest to róż, ulubiona bajka, czy zamiłowanie do dinozaurów lub samolotów – wszystko spokojnie rozegramy dekoracjami i gadżetami w postaci poduszek, pledów, lampek, a nawet zasłon, dywanu czy plakatów. Kiedy upodobanie do danego motywu nagle bezpowrotnie przeminie, bez żalu i większych kosztów można wszystko wymienić zgodnie z aktualnymi preferencjami dziecka.

Różowe dodatki przy jasnej aranżacji dodadzą pokojowi dziecka dziewczęcego stylu.

Meble w nowoczesnym pokoju dziecka

Inną historią są meble w pokoju dla dziecka. Ponieważ co rok młodemu człowiekowi przybywa kilka centymetrów wzrostu, ważne jest zadbanie o odpowiednią ergonomię wyposażenia. Na szczęście, na rosnący problem projektanci znaleźli rozwiązanie i bez problemu można kupić biurka, łóżka czy inne niezbędne w pokoju dziecka meble, które w sprytny sposób będą się do niego dopasowywały.

Biurko z regulacją wysokości blatu zadomowi się w pokoju dla dziecka na kilka lat.

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne