Jak wybrać drzwi do pokoju dziecięcego?

Jak wybrać drzwi do pokoju dziecięcego?

 

 

Jak wybrać drzwi do pokoju dziecięcego?

Jednym z najczęściej remontowanych pojedynczych pomieszczeń w naszych mieszkaniach są pokoje dziecięce. Dzieci szybko rosną, zmieniają się ich potrzeby, a co za tym idzie, potrzebują innych elementów we wnętrzu. Jak zaaranżować pokój dziecięcy, by był funkcjonalny? O tym opowie nasz ekspert, Krzysztof Miruć.

Pokój dla dwóch chłopców

Jednym z projektów pokoju dla dzieci, jakie miał okazję przygotować Krzysztof Miruć jest aranżacja pomieszczenia dla dwóch chłopców. Łóżka zlokalizowano na antresoli, która przypomina domki. Konstrukcja wykonana jest ze stalowych profili i drewnianych lameli, dzięki czemu jest bezpieczna i ciepła oraz przytulna. Ścianę wykończono pikowanymi panelami.

Pod antresolą architekt umieścił dwa identyczne biurka, gdzie chłopcy mogą odrabiać lekcje i spędzać czas przy komputerze. Na środku pokoju dzieci mają dużo miejsca do zabawy – przestrzeń mogą sami dowolnie zaaranżować. W oknach zastosowano czarne żaluzje, które nadają wnętrzu charakteru.

Jak wybrać drzwi?

Jednym z elementów, na który warto zwrócić uwagę są drzwi do pokoju dziecięcego. Pierwszą propozycją jest model DRE SILIA, które pokryte są błyszczącym laminatem. Zastosowano w nich także bulaj wykonany ze stali nierdzewnej oraz matowej szyby hartowanej.

Drugą propozycją jest model DRE ILIS, który wykonano z matowego laminatu posiadającego specjalną właściwość Anti-Finger-Print, dzięki której na skrzydle nie pozostają ślady palców. Drzwi pozostają białe, natomiast opaski i ościeżnice są czarne, co daje nam ciekawy efekt graficzny.

Która wersja przypadła Wam bardziej do gustu?

 

 

 

Przeczytaj również

Letnie remonty: Wybór drzwi do różnych pomieszczeń w domu

Letnie remonty: Wybór drzwi do różnych pomieszczeń w domu

Ten czas w roku sprzyja zmianom. Ciepłe dni i dłuższe godziny światła dziennego sprawiają, że prace przebiegają sprawniej. Przygotowując się do remontu, warto dokładnie zaplanować każdy krok – od wyboru materiałów, po harmonogram prac. Jednym z kluczowych elementów, które mogą zmienić wygląd wnętrza, są drzwi wewnętrzne. Jakie skrzydła drzwiowe najlepiej sprawdzą się w różnych pomieszczeniach […]

Stonowane wnętrza. Jak wykorzystać beże i szarości w aranżacji?

Stonowane wnętrza. Jak wykorzystać beże i szarości w aranżacji?

Beże i szarości to jedne z najchętniej wybieranych kolorów we współczesnym projektowaniu wnętrz. Ich neutralność i elegancja sprawiają, że są idealnym tłem dla wielu aranżacji. Jednak, aby stworzyć harmonijną i stylową przestrzeń, warto wiedzieć, z czym najlepiej łączyć te kolory. Beże i szarości, jako bazowe kolory Na ścianach i podłogach tworzą neutralne tło, które można […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne