Jak zaaranżować miejsce do pracy w domu – wybór drzwi do gabinetu.

Jak zaaranżować miejsce do pracy w domu - wybór drzwi do gabinetu.

Praca zdalna stała się dla wielu osób codziennością. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na urządzenie miejsca pracy w swoim mieszkaniu. Dobrze zaprojektowane miejsce pracy ma ogromny wpływ na wydajność i skuteczność w pracy. Jak zatem zaaranżować gabinet lub kącik do pracy w domu, aby był wygodny, praktyczny i inspirujący? W tym artykule przedstawiamy najlepsze praktyki urządzania gabinetu w mieszkaniu lub kącika do pracy w sypialni lub salonie.

Wybór miejsca pracy

Wybór miejsca pracy to kluczowy element aranżacji kącika do pracy w domu. Najlepiej, jeśli miejsce to znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu, takim jak gabinet. Jeśli nie mamy jednak takiej możliwości, warto wybrać kącik w pomieszczeniu, w którym spędzamy najmniej czasu, aby uniknąć rozproszeń i skupić się na pracy. By móc komfortowo pracować i przemieszczać się wokół biurka, powinniśmy wygospodarować minimum 2m2.

Neutralne barwy i oszczędne dekoracje sprzyjają skupieniu podczas pracy. Do tego wnętrza dobraliśmy drzwi Fargo 30

Wystrój wnętrz do pracy powinien być oszczędny i minimalistyczny, by sprzyjać skupieniu i zapewniać twórczą atmosferę. Jak urządzić salon z miejscem do pracy? Podzielić przestrzeń na strefy. Idealnie, gdyby miejsce do pracy było możliwie osłonięte od reszty strefy dziennej i miało dostęp do okna.

Meble do pracy

Najważniejszym meblem w biurze jest oczywiście biurko. Powinno ono być odpowiedniej wielkości, aby umożliwiało swobodne wykonywanie pracy. Dobrze, gdy ma dodatkowe półki lub szuflady, aby umożliwić przechowywanie dokumentów i innych potrzebnych rzeczy. Krzesło również jest bardzo ważne – powinno być ergonomiczne, aby zapewnić wygodę podczas długiej pracy. Przyjmuje się, że optymalna wielkość biurka to minimum 60cm głębokości i około 120cm długości. Wysokość krzesła i stołu do pracy to kwestia indywidualna i powinna być dopasowana do wzrostu. Chcesz zapewnić sobie komfort pracy i jednocześnie zadbać o postawę? Przemyśl zakup biurka typu sit&stand, przy którym możesz pracować na siedząco, stojąc, a nawet…spacerując po domowej bieżni.

Wyciszenie wnętrza

Wyciszenie wnętrza jest szczególnie ważne, gdy mamy hałaśliwych sąsiadów, głośne urządzenia, dzieci lub również pracujących z domu partnerów. Wybierając drzwi do gabinetu w domu pełnym ludzi, warto postawić na pełne skrzydło, które ma dobre właściwości wyciszające i sprawia, że ruch za drzwiami i domowy mir nie będzie rozpraszał. Do nowoczesnych gabinetów w stylu loftowym polecamy drzwi Vetro E z czarną ościeżnicą lub Nova Cell 10 w kolorze beton oxide.

Twoje miejsce do pracy pozbawione jest okna? Nie skazuj się na spędzenie całego dnia przy sztucznym świetle i wybierz drzwi z dużymi przeszkleniami z przezroczystego szkła, które pozwolą zachować poczucie oddzielnej przestrzeni, ale jednocześnie doświetlą wnętrze.

Do oddzielenia strefy dziennej od aneksu do pracy warto wybrać drzwi w dużymi przeszkleniami. Polecamy model Estra z szybą i szprosami

Oświetlenie

A skoro o oświetleniu wnętrza mowa. Odpowiednio dobrane nie tylko rozjaśni wnętrze, ale również wpłynie na nastrój i produktywność. Jasne światło minimalizuje zmęczenie oczu i zapewnia komfort podczas długotrwałej pracy przy komputerze. Pomaga również utrzymać koncentrację i poprawia wydajność. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej barwie światła. Ciepłe światło sprzyja relaksowi i rozluźnia. Do pracy najlepiej wybrać oświetlenie chłodne lub barwą możliwie zbliżone do światła dziennego.

Dekoracja wnętrza

Ostatnim, ale równie ważnym elementem aranżacji kącika do pracy jest dekoracja wnętrza. Postaw na roślinność, która oczyszcza powietrze czy pamiątki z podróży, które dodadzą energii i motywacji do pracy. Nie zapominajmy przy tym, że kącik do pracy czy gabinet to integralna część mieszkania i jej wyposażenie powinno pasować do pozostałych elementów w domu lub mieszkaniu.

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne