Wpisz szukaną frazę
Zamknij

porady

Jakie drzwi wybrać do minimalistycznego loftu?

 

Jakie drzwi wybrać do minimalistycznego loftu?

Minimalizm we wnętrzach oznacza ograniczoną liczbę dodatków i elementów dekoracyjnych. Główną rolę w aranżacji przestrzeni pełnią meble, które ustawione są najczęściej przy ścianach. Te z kolei mogą być gładkie lub pokryte materiałami np. tapetą, panelami, lamelami czy betonem dekoracyjnym. Styl minimalistyczny można zastosować także w charakterystyce loftowej. Jak urządzić takie mieszkanie w stylu loftowym? Na jakie elementy postawić? I o czym należy pamiętać? Zobaczcie nasze wideo.

Funkcjonalność i przestrzeń

- Projektując mieszkanie w stylu minimalistycznego loftu, dużą uwagę przykładałem do układu funkcjonalno – przestrzennego – powiedział projektant. W tej przestrzeni postawiono na wyraziste meble, które umieszczono przy ścianach. Dla optycznego powiększenie przestrzeni zastosowano także duże, grafitowe i niezwykle eleganckie lustra. Strefa dzienna podzielona została na kilka aneksów: kuchenny, jadalniany oraz wypoczynkowy. Strefę prywatną wyznaczają skrzydła drzwiowe, które prowadzą do sypialni właścicieli.

Drzwi do mieszkania w stylu loftowym

Jakie drzwi wybrać do tego rodzaju aranżacji? W tak surowych i prostych wnętrzach to właśnie drzwi mogą stanowić element dekoracyjny. Na jaki model warto się zdecydować? Mamy dla Was dwie propozycje. Model pierwszy to DRE ILIS 2 z konstrukcją ramową. Pokryte czarnym laminatem z centralną płyciną, która optycznie wydłuża całe skrzydło. Nieco spokojniejszą i bardziej powściągliwą propozycją jest model DRE ILIS 3 w kolorze antracytowym, gdzie przeszklenie jest bliżej klamki.

:

Top
pl_PL