Wpisz szukaną frazę
Zamknij

inspiracje

Kawalerka w stylu loftowym

 

Kawalerka w stylu loftowym 

Niewielki metraż w pięknej kamienicy na warszawskiej Pradze – to prawdziwe marzenie architekta! Właśnie przed takim wyzwaniem stanął nasz ekspert. Jaki pomysł na to wnętrze miał Krzysztof Miruć? Postawił na styl loftowy! Zobaczcie to niezwykłe mieszkanie i zainspirujcie się!

Otwarta przestrzeń 

Architekt zdecydował się na wyburzenie wszystkich ścian działowych i postawił na otwartą przestrzeń. Postanowił także pobawić się nieco detalami: przejście z holu do salonu wykończone jest blachą kortenowską. Wnętrze jest surowe i minimalistyczne.

Kuchnia jest niewielka, ale bardzo funkcjonalna. Dolne szafki wykonano ze spieku. Zabudowa wysoka kryjąca m. in. lodówkę oraz zmywarkę wykonana jest z forniru. Aranżacja salonu jest kontynuacją loftowej kuchni i holu. Na ścianie medialnej ponownie wykorzystano spiek imitujący beton. Na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie – szynoprzewód, który pozwala właścicielowi na dowolną regulację. Na środku postawiono industrialny stół z czterema krzesłami. Jednak głównym elementem dekoracyjnym jest ściana loftowa wykonana ze szkła zbrojonego. Wyznacza ona strefę prywatną, gdzie mieści się sypialnia.

Loftowa łazienka

Do łazienki prowadzą drzwi z umieszczonym po jednej stronie lustrem. Idealnie nawiązują do loftowego stylu wnętrza. W samej łazience wykorzystano płyty gresowe. Architekt powstawił także na czerń, która dodaje wnętrzu charakteru i elegancji. Przyciągającym uwagę detalem jest okrągłe, podświetlane lustro.

 

Top
pl_PL