Kulisy powstawania kolekcji Supreme

Kulisy powstawania kolekcji Supreme

Elegancka linia i cztery wyjątkowe kolekcje, które można dopasować do wnętrza w każdym stylu. Supreme to połączenie naszego doświadczenia w produkcji drzwi wewnętrznych, z unikatowym stylem projektanta Krzysztofa Mirucia. Dziś pytamy, jak powstała linia, skąd czerpał inspirację i do jakiego wnętrza dobrać każdą z kolekcji.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie linii Supreme i współpracę z DRE?

Z marką DRE jestem związany od dłuższego czasu, głównie za sprawą programów telewizyjnych, które prowadzę i w których pojawiają się skrzydła drzwiowe DRE. W pewnym momencie wpadliśmy na pomysł, aby połączyć nasze idee i pomysły. Stworzyć wspólny projekt producenta drzwi i osoby zajmującej się kreacją przestrzeni. Naszym celem była zmiana myślenia o drzwiach jako przegrodzie pomiędzy jednym, a drugim pomieszczeniem. Zależało nam, żeby zaprojektowane wspólnie skrzydła drzwiowe stały się elementem dekoracyjnym, zarówno kiedy są otwarte jak i zamknięte.

Skąd czerpałeś inspiracje do powstania poszczególnych kolekcji w linii Supreme?

Główną inspiracją, która miała połączyć wszystkie kolekcje było miasto. Projektując poszczególne kolekcje rozłożyłem ideę miasta na kilka czynników – od ich topografii do architekturę. Wszystkie te kolekcje, poza elementem graficznym i dekoracyjnym, mają też swoją nazwę nawiązującą do dzielnic – SOHO, HAMPTON, CITY czy SOL.

Kolekcja inspirowana londyńskim CITY

 

Kolekcja SOHO nawiązuje do loftowej architektury, która aktualnie jest bardzo mocno poddawana rewitalizacji. Pofabryczną zabudowę cechują geometryczne podziały, czarne elementy dekoracyjne, wertykalność i geometria. Te elementy wyciągnąłem z postindustrialnych części miasta i przełożyłem na skrzydła drzwiowe.

Kolekcja CITY to proste, wertykalne podziały nawiązujące do wysokich, londyńskich budynków. Skrzydło w kolekcji także ma nietypową wysokość 230 cm. Zależało mi, żeby drzwi były bardzo wysokie, a nawet optycznie jeszcze bardziej podciągnięte, dlatego zostały zastosowane pionowe intarsje. Tutaj możemy bawić się kolorami skrzydeł drzwiowych, płaszczyznami matowymi i błyszczącymi.

Projektując kolekcję SOL skupiłem się na układzie ulic w miastach. Gdy spojrzymy na plan największych miast, to dostrzeżemy ich graficzny charakter. Niektóre ulice są skośne, inne schodzą się poprzecznie. To gotowy dekoracyjny element, który przenieśliśmy na płaszczyznę drzwi w postaci eleganckiego frezowania.

Linia HAMPTON to ukłon w kierunku starej architektury. W historycznej zabudowie miast każdy czuje się dobrze. Jej uniwersalny i ponadczasowy charakter zainspirował mnie do zaprojektowania skrzydła drzwiowego z płycinami. Drzwi Hampton cechuje głęboki światłocień, ładne proporcje i ponadczasowa kolorystyka, która sprawdzi się także w nowoczesnych wnętrzach.

Czy mógłbyś podpowiedzieć, do jakiego stylu dobrać poszczególne kolekcje z linii Supreme?

Kolekcje są dedykowane do poszczególnych stylów, ale jednocześnie są na tyle uniwersalne, że można się nimi bawić. Podstawowe założenie było takie, by SOHO dopasować do wnętrzach loftowych, HAMPTON do wnętrz klasycznych, CITY do wnętrz nowoczesnych, a SOL do wnętrz neutralnych, w których skrzydło drzwiowe nie jest głównym elementem dekoracyjnym.

Hampton to ukłon w stronę klasyki

 

Zachęcam wszystkich jednak do traktowania drzwi jako elementu dekoracyjnego i zabawy z ich doborem. Do nowoczesnego wnętrza możemy wybrać na przykład klasyczne drzwi, ale w kolorze czarnym. We wnętrzach klasycznych mogą pojawić się białe lub czarne drzwi z kolekcji CITY, które mają intarsje w kolorze, w którym mamy dodatki w odcieniach miedzi, srebra lub złota. Drzwi SOHO także możemy wstawić do wnętrza klasycznego. Ich geometria jest bardzo uniwersalna i może być bardziej stonowana albo kontrastowa.

Mówimy głównie o mieszkaniach i domach. Czy myślisz, że te kolekcje mogą mieć zastosowanie również w przestrzeniach publicznych?

Jak najbardziej tak, ponieważ długa przestrzeń, na przykład hotelowy korytarz z dużą ilością drzwi z tych kolekcji stworzy ciekawą przestrzeń, Nie będzie to nudne i nieciekawe wnętrze. Pusta przestrzeń z drzwiami SOHO stanie się w pełni zagospodarowaną przestrzenią, bardzo geometryczną i wyrazistą. Ta sama przestrzeń z drzwiami SOL będzie neutralna, prosta, praktycznie niewidoczna i gotowa do kolejnego etapu aranżacji. W momencie, kiedy zastosujemy drzwi HAMPTON, przestrzeń nabierze elegancji i zbliży się do klasyki. Jeżeli włożymy białe drzwi z czarnymi przeszkleniami i intarsjami, wnętrze stanie się bardziej nowoczesne. Samymi skrzydłami drzwiowymi możemy zmienić charakter przestrzeni.

SOHO nawiązujące do stylu industrialnego

 

Drzwi to nie tylko wygląd. To również technologia, która wpływa na ich trwałość i funkcjonalność. Jakie rozwiązania zastosowane zostały w linii Supreme?

Wszystkie elementy dekoracyjne wiążą się z technologią. Bardzo dużo czasu poświęciliśmy doborowi materiałów oraz wypracowaniu technologii produkcji tych drzwi. W kolekcji SOHO przeszklenia z hartowanej szyby są elementem konstrukcyjnym skrzydła drzwiowego. Jest to element dekoracyjny, ale wbrew pozorom jest bardzo związany z konstrukcją drzwi i formą ich produkcji. Ponadto drzwi z naszej linii pokryte są folią MAT, która nie tylko nadaje drzwiom elegancji, a jednocześnie zabezpiecza je przed zarysowaniami oraz plamami i ułatwia czyszczenie.

Proces kreatywny to ciągłe burze mózgów, dyskusje i zmiany. Jak wspominasz prace koncepcyjne nad linią Supreme?

Mamy z DRE narysowanych mnóstwo skrzydeł drzwiowych, pełne szuflady niezrealizowanych jeszcze projektów. Największy problem mieliśmy z wyborem modeli do poszczególnych kolekcji. Powstawały prototypy, my je w pewnym stopniu zmodyfikowaliśmy, następnie powstawały kolejne szkice do już dopasowanych modeli. Mam nadzieję, że kiedyś te kolekcje się rozrosną, ponieważ mamy naprawdę mnóstwo pomysłów, a chcemy mieć dla naszych klientów kilka niespodzianek.

Frezowanie SOL odzwierciedla plany miast

 

Czyli możemy czekać na kolejne nowości?

Jasne! Rysując kolejne skrzydła drzwiowe wyodrębniliśmy pewne procedury i formę produkcji w długiej perspektywie czasu. W najbliższym czasie mają pojawić się elementy współgrające z istniejącymi kolekcjami. Modele będą miały siostry i braci, a w kolekcjach pojawią się nowi członkowie rodzin.

Poszczególne kolekcje mają swoje unikatowe dekory, do każdej z nich wybrałeś również dedykowane klamki. Opowiedz proszę kilka słów o tych mniej oczywistych, choć równie istotnych elementach dekoracyjnych.

Detale, detale i jeszcze raz detale. Samo skrzydło drzwiowe to właściwie prosty element, dlatego tak ważne są detale. Dużą wagę przywiązaliśmy do proporcji, sposobu ich wykonania, dopasowania intarsji z płaszczyzną skrzydła drzwiowego. Sama krawędź łączenia dwóch materiałów jest wyjątkowa. Do tego dochodzą ukryte zawiasy i klamki, które dopasowaliśmy do odpowiednich skrzydeł. Są one dedykowane do poszczególnych drzwi. W kolekcji SOHO jest ażurowa, w wersji CITY klamki są dobrane do koloru intarsji, są subtelnym detalem, który ma tworzyć całość. Wszystko po to, by drzwi były funkcjonalne i cieszyły oko.

 

 

 

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne