Małe mieszkanie – jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Małe mieszkanie – jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

 

Aranżacja wnętrz o małym metrażu wymaga dopracowanego projektu, przemyślanych decyzji oraz stosowania trików, które sprawią, że zaoszczędzimy cenne metry lub przynajmniej optycznie powiększymy przestrzeń. Istotnym elementem są drzwi wewnętrzne – do małego mieszkania musimy dobierać je szczególnie starannie.

Kiedy przygotowujemy się do remontu lub wykańczania domu, drzwi zazwyczaj nie są jednym z pierwszych elementów, o których myślimy. To poważny błąd! Warto zawczasu rozważyć, jakie rozwiązanie będzie najlepsze do naszego projektu, bo to może zdeterminować kolejne kroki, takie jak budowa ścian, ich kolory, ustawienie mebli, a nawet styl wnętrza. W przypadku małych mieszkań jest to szczególnie istotne – liczy się bowiem każdy centymetr. Całe szczęście istnieje szereg rozwiązań, które pomogą zaoszczędzić przestrzeń, i sprawią, że pomieszczenie wyda się większe, nabierze lekkości i nowoczesnego charakteru. Drzwi przesuwne, skrzydła w połyskowych okleinach czy może białe drzwi dodatkowo przeszklone, pięknie doświetlające wnętrze? Możliwości jest dużo – wystarczy wybrać tę, która najlepiej zaaranżuje nasze mieszkanie.

Przemyślana aranżacja wnętrz zapewni spójność, wyszukany styl oraz dużo przestrzeni – drzwi przesuwne DRE z widoczną ościeżnicą korespondują z ozdobną lamperią, drewnianą podłogą, a jednocześnie sprawiają, że w mieszkaniu jest więcej miejsca.

 

Drzwi przesuwne – idealne do małego mieszkania

We wnętrzach o niewielkim metrażu możemy spróbować ograniczyć wyposażenie do minimum, jednak z drzwi wewnętrznych rezygnować zazwyczaj nie możemy – w końcu to bardzo istotny element oddzielający od siebie pomieszczenia. Warto więc rozważyć w mieszkaniu białe drzwi przesuwne, które oszczędzają miejsce, są funkcjonalne i wyglądają bardzo stylowo. Eliminują także wiele dylematów związanych z ustawieniem mebli. Drzwi poruszają się wzdłuż ściany i nie odchylają na boki, pozostawiając do zagospodarowania przestrzeń, która w przypadku modeli tradycyjnych byłaby wykorzystana na otwieranie skrzydła. W ofercie marki DRE dostępne są modele chowane w ścianę lub umieszczane na jej powierzchni. W zależności od tego, na jakim etapie remontu jesteśmy, możemy wybierać np. spośród systemu Spazio CD, dającego możliwość montowania drzwi w mieszkaniu bezpośrednio na ścianie, albo systemu z kasetę ościeżnicową PA, ukrytą w specjalnym tunelu maskującym. Drugie rozwiązanie zajmie najmniej miejsca, ale pamiętajmy, że wymaga odpowiedniego przygotowania ściany.

Białe drzwi DRE AURI z drobnymi przeszkleniami świetnie odnajdą się w małym mieszkaniu, w którym liczy się nowoczesny design w lekkim, nieprzytłaczającym wydaniu.

 

Białe drzwi wewnętrzne – więcej światła, więcej miejsca

Jeśli chcemy, aby małe mieszkanie nabrało przestronności, a jednocześnie cenimy tradycyjne rozwiązania, także w tym przypadku mamy dużo możliwości. Naszym sprzymierzeńcem w optycznym powiększaniu przestrzeni powinny stać się jasne kolory, połysk i szkło. Drzwi wewnętrzne DRE AURI, reprezentujące nowoczesne wzornictwo, są dostępne w białej okleinie – idealnej, aby nadać wnętrzu lekkość, a ponadto mają przeszklenia, które je rozjaśnią. A gdyby dodać do tego jeszcze błyszczącą powierzchnię potęgującą ten efekt przez odbijanie światła znajdującego się w pomieszczeniu? To możliwe w przypadku modelu DRE ILIS – duża szyba, jasne barwy i połysk w jednym.

 

Białe drzwi w mieszkaniu o niewielkim metrażu są dobrym wyborem, ponieważ zapewniają efekt optycznego powiększenia wnętrza, co przekłada się na wygodę przebywania w nim. Odwrotnie jest w przypadku ciemnego koloru ścian i elementów wyposażenia, którego użycie przynosi odwrotny skutek, tzn. sprawia, że pomieszczenie wydaje się mniejsze. Z kolei białe drzwi wewnętrzne, np. w stylu skandynawskim, rustykalnym, klasycznym czy minimalistycznym, potęgują wrażenie głębi i pozwalają poczuć się bardziej komfortowo w małych przestrzeniach. Są również bardzo uniwersalne i nadają się do pomieszczeń zaaranżowanych w dowolnym stylu designerskim.

Drzwi bezprzylgowe – z myślą o oszczędności miejsca i minimalizmie

Wartym polecenia rozwiązaniem w niewielkich mieszkaniach są modele bezprzylgowe z niewidocznymi zawiasami, które „wtapiają się” w ścianę i tworzą z nią jednolitą powierzchnię.

Przekłada się to na oszczędność przestrzeni, tak istotną w pomieszczeniach o małej powierzchni, a przy okazji wygląda naprawdę atrakcyjnie i nowocześnie.

Aby uzyskać efekt optycznego powiększenia przestrzeni, można zastanowić się nad drzwiami o podwyższonej wysokości. Jak nietrudno się domyślać, powinno to zainteresować przede wszystkim właścicieli mieszkań o niskim suficie, który dzięki wdrożeniu tego pomysłu w życie będzie wydawał się wyższy, niż jest w rzeczywistości. Współczesne możliwości technologiczne sprawiają, że da się zamówić drzwi sięgające nawet 2, 4 m.

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne