Wpisz szukaną frazę
Zamknij

porady

Małe mieszkanie – jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

 

Aranżacja wnętrz o małym metrażu wymaga dopracowanego projektu, przemyślanych decyzji oraz stosowania trików, które sprawią, że zaoszczędzimy cenne metry lub przynajmniej optycznie powiększymy przestrzeń. Istotnym elementem są drzwi wewnętrzne – do małego mieszkania musimy dobierać je szczególnie starannie.

Kiedy przygotowujemy się do remontu lub wykańczania domu, drzwi zazwyczaj nie są jednym z pierwszych elementów, o których myślimy. To poważny błąd! Warto zawczasu rozważyć, jakie rozwiązanie będzie najlepsze do naszego projektu, bo to może zdeterminować kolejne kroki, takie jak budowa ścian, ich kolory, ustawienie mebli, a nawet styl wnętrza. W przypadku małych mieszkań jest to szczególnie istotne – liczy się bowiem każdy centymetr. Całe szczęście istnieje szereg rozwiązań, które pomogą zaoszczędzić przestrzeń, i sprawią, że pomieszczenie wyda się większe, nabierze lekkości i nowoczesnego charakteru. Drzwi przesuwne, skrzydła w połyskowych okleinach czy może białe drzwi dodatkowo przeszklone, pięknie doświetlające wnętrze? Możliwości jest dużo – wystarczy wybrać tę, która najlepiej zaaranżuje nasze mieszkanie.

Przemyślana aranżacja wnętrz zapewni spójność, wyszukany styl oraz dużo przestrzeni – drzwi przesuwne DRE z widoczną ościeżnicą korespondują z ozdobną lamperią, drewnianą podłogą, a jednocześnie sprawiają, że w mieszkaniu jest więcej miejsca.

 

Drzwi przesuwne – idealne do małego mieszkania

We wnętrzach o niewielkim metrażu możemy spróbować ograniczyć wyposażenie do minimum, jednak z drzwi wewnętrznych rezygnować zazwyczaj nie możemy – w końcu to bardzo istotny element oddzielający od siebie pomieszczenia. Warto więc rozważyć w mieszkaniu białe drzwi przesuwne, które oszczędzają miejsce, są funkcjonalne i wyglądają bardzo stylowo. Eliminują także wiele dylematów związanych z ustawieniem mebli. Drzwi poruszają się wzdłuż ściany i nie odchylają na boki, pozostawiając do zagospodarowania przestrzeń, która w przypadku modeli tradycyjnych byłaby wykorzystana na otwieranie skrzydła. W ofercie marki DRE dostępne są modele chowane w ścianę lub umieszczane na jej powierzchni. W zależności od tego, na jakim etapie remontu jesteśmy, możemy wybierać np. spośród systemu Spazio CD, dającego możliwość montowania drzwi w mieszkaniu bezpośrednio na ścianie, albo systemu z kasetę ościeżnicową PA, ukrytą w specjalnym tunelu maskującym. Drugie rozwiązanie zajmie najmniej miejsca, ale pamiętajmy, że wymaga odpowiedniego przygotowania ściany.

Białe drzwi DRE AURI z drobnymi przeszkleniami świetnie odnajdą się w małym mieszkaniu, w którym liczy się nowoczesny design w lekkim, nieprzytłaczającym wydaniu.

 

Białe drzwi wewnętrzne – więcej światła, więcej miejsca

Jeśli chcemy, aby małe mieszkanie nabrało przestronności, a jednocześnie cenimy tradycyjne rozwiązania, także w tym przypadku mamy dużo możliwości. Naszym sprzymierzeńcem w optycznym powiększaniu przestrzeni powinny stać się jasne kolory, połysk i szkło. Drzwi wewnętrzne DRE AURI, reprezentujące nowoczesne wzornictwo, są dostępne w białej okleinie – idealnej, aby nadać wnętrzu lekkość, a ponadto mają przeszklenia, które je rozjaśnią. A gdyby dodać do tego jeszcze błyszczącą powierzchnię potęgującą ten efekt przez odbijanie światła znajdującego się w pomieszczeniu? To możliwe w przypadku modelu DRE ILIS – duża szyba, jasne barwy i połysk w jednym.

 

Białe drzwi w mieszkaniu o niewielkim metrażu są dobrym wyborem, ponieważ zapewniają efekt optycznego powiększenia wnętrza, co przekłada się na wygodę przebywania w nim. Odwrotnie jest w przypadku ciemnego koloru ścian i elementów wyposażenia, którego użycie przynosi odwrotny skutek, tzn. sprawia, że pomieszczenie wydaje się mniejsze. Z kolei białe drzwi wewnętrzne, np. w stylu skandynawskim, rustykalnym, klasycznym czy minimalistycznym, potęgują wrażenie głębi i pozwalają poczuć się bardziej komfortowo w małych przestrzeniach. Są również bardzo uniwersalne i nadają się do pomieszczeń zaaranżowanych w dowolnym stylu designerskim.

Drzwi bezprzylgowe – z myślą o oszczędności miejsca i minimalizmie

Wartym polecenia rozwiązaniem w niewielkich mieszkaniach są modele bezprzylgowe z niewidocznymi zawiasami, które „wtapiają się” w ścianę i tworzą z nią jednolitą powierzchnię.

Przekłada się to na oszczędność przestrzeni, tak istotną w pomieszczeniach o małej powierzchni, a przy okazji wygląda naprawdę atrakcyjnie i nowocześnie.

Aby uzyskać efekt optycznego powiększenia przestrzeni, można zastanowić się nad drzwiami o podwyższonej wysokości. Jak nietrudno się domyślać, powinno to zainteresować przede wszystkim właścicieli mieszkań o niskim suficie, który dzięki wdrożeniu tego pomysłu w życie będzie wydawał się wyższy, niż jest w rzeczywistości. Współczesne możliwości technologiczne sprawiają, że da się zamówić drzwi sięgające nawet 2, 4 m.

Top
pl_PL