Wpisz szukaną frazę
Zamknij

newsy

Najlepsze wizualizacje z drzwiami DRE. Sprawdź, kto wygrał.

„Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE” – pod taką nazwą odbył się konkurs, który przyciągnął ponad 300 architektów, projektantów i studentów architektury. W kategorii „Wizualizacje” jury nagrodziło trzy projekty.

Oprócz nagrodzonych projektów, w kategorii „Wizualizacje”, niekwestionowanym mistrzem okazała się również kolekcja drzwi DRE Sara Eco. Cieszyła się ona największą popularnością wśród uczestników i została wykorzystana we wszystkich zwycięskich pracach.

Pierwsze miejsce

W kategorii „Wizualizacje” zwyciężył projekt mieszkania inspirowany gdyńskim modernizmem z wykorzystaniem drzwi DRE Sara Eco, którego autorem jest Michał Krzemiński z Pracowni Projektowej Michał Krzemiński.

 

Zaprezentowana w tej wizualizacji przestrzeń to miejsce wyciszenia i odpoczynku od zgiełku miasta. To harmonijne wnętrze jest pełne elegancji, prostoty i dbałości o detale. Projektant idealnie wpasował drzwi DRE Sara Eco w minimalistyczny klimat apartamentu. Stworzył spójną aranżację, która daje wrażenie jakby drzwi były zaprojektowane i wykonane na zamówienie. Wykorzystał dwa rodzaje wykończenia: pierwsze, w którym drzwi prowadzące do przedsionka, sypialni oraz prywatnej łazienki pomalowane są zgodnie z kolorem ściany; drugie – z zastosowaniem dekoru Wiąz Antracyt, jakim obłożył także zabudowę bryły ukrywającej szafy oraz wejścia do toalety i małej spiżarni.
 W zwycięskiej pracy szczególnie urzekł mnie elegancki minimalizm. Subtelna inspiracja charakterystycznym gdyńskim modernizmem w połączeniu z oszczędnymi w formie elementami pięknie się komponują. Dbałość o detal, również w formie doboru drzwi i klamek, jest tutaj na najwyższym poziomie – powiedziała jurorka Marta Ogrodowczyk.

Drugie miejsce

Projekt toalety w kawiarni z wykorzystaniem drzwi DRE Sara Eco, którego autorką jest, laureatka drugiego miejsca, Alicja Ragankiewicz-Drabowicz.

 

Wizualizacja, która zdobyła drugie miejsce, prezentuje toaletę w modnej kawiarni, udowodniając, że nowoczesne i minimalistyczne drzwi DRE Sara Eco sprawdzają się nie tylko we wnętrzach mieszkalnych. Energetyczne połączenie kolorów i obłych form tworzą uniwersalny i ponadczasowy design. Drzwi, których kolor zbliżony jest do koloru ścian, podkreślono eleganckimi łukami oraz dyskretnym oświetleniem. W niewielkiej przestrzeni powstała ciekawa gra form i kontrastów.

 Niebanalna aranżacja, która mimo silnych akcentów pozostaje ponadczasowa. Powracające łuki oraz odważne połączenia kolorystyczne zostały stonowane dzięki obecności naturalnego materiału wykończenia ścian, czyli betonu. Fantastyczne są także detale, takie jak lastriko na podłodze czy podkręcenie formy przejścia delikatnym oświetleniem ledowym. Drzwi DRE Sara Eco wykorzystane w tym projekcie to strzał w dziesiątkę. Wydawałoby się, że grają rolę drugoplanową, a w rzeczywistości, aby uzyskać taki efekt wnętrza, niemożliwe byłoby zastosowanie innego modelu skrzydła. DRE Sara Eco w tej aranżacji to tak naprawdę jedyny dobry wybór – mówiły jurorki Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska.

Trzecie miejsce

Projekt wnętrza w stylu loftowym z wykorzystaniem drzwi DRE Sara Eco, którego autorką jest Anna Jopek.

 

Zaprojektowane w stylu industrialnym wnętrze idealnie łączy surowe elementy z minimalistyczną zabudową meblową oraz drzwiami z serii DRE Sara Eco z ukrytą ościeżnicą. Dzięki zastosowaniu tego modelu oraz dostosowaniu kolorystyki do ścian skrzydła nie stanowią odrębnych elementów, tylko tworzą jednolitą powierzchnię. Stara cegła, kontrastuje z czernią, za którą kryją się kolejne pomieszczenia. Drewniana podłoga dodaje ciepłego charakteru, a zieleń oraz różowa sofa dopełniają całe wnętrze.

– Nagrodzone wnętrze doskonale wykorzystuje minimalistyczną konstrukcję drzwi DRE Sara Eco. Na uwagę zasługuje zabudowa meblowa skrywająca drzwi. Czarna płaszczyzna potraktowana została bardzo plastycznie oraz nietradycyjnie, doskonale podkreślając surowość ceglanej ściany. Całe wnętrze jest odpowiednio wyważone pod względem kolorów, form i struktur – podsumowali jurorzy Katarzyna i Tomasz Widawscy.

Jury przyznało także nagrody w kategorii „Gotowe realizacje”, w których z kolei spośród trzech nagrodzonych prac dwie wykorzystały w swoich projektach drzwi z serii DRE Sara Eco.

Zobacz nagrodzone wizualizacje:

Top
pl_PL