„Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE” – wysoki poziom i różnorodność prac konkursowych

„Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE” – wysoki poziom i różnorodność prac konkursowych

 

Konkurs „Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE” wyłonił sześciu zwycięzców w dwóch kategoriach – „Wizualizacje” oraz „Gotowe realizacje”. Jury miało spore wyzwanie, ponieważ dotarło ponad 300 zgłoszeń.

W jury zasiadali ambasadorowie marki i projektanci wnętrz: Katarzyna Orwat, Monika Staniec, Katarzyna i Tomasz Widawscy, Marta Ogrodowczyk, Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska oraz specjalistka ds. reklamy DRE Karolina Filipowicz. W konkursie wzięli udział architekci, projektanci, a także studenci architektury, którzy przysłali łącznie ponad 2000 zdjęć i wizualizacji.

W kategorii „Wizualizacje” zwyciężył projekt mieszkania inspirowany gdyńskim modernizmem z wykorzystaniem drzwi DRE Sara Eco, którego autorem jest Michał Krzemiński z Pracowni Projektowej Michał Krzemiński.

 

Zaskakująca jakość

Jurorzy zgodnie podkreślali wysoką jakość prac konkursowych: – Miło zaskoczyła mnie liczba zgłoszeń i wysoki poziom prac – mówiła Katarzyna Orwat. – Kolejną miłą niespodzianką było zwycięstwo moich faworytów. Wygrana tych projektów potwierdza, iż grono ambasadorów dokonało podobnych wyborów i w nadesłanych pracach szukało podobnych wartości.

Z kolei Marta Ogrodowczyk chwaliła: – W mojej opinii poziom konkursu był bardzo wysoki! Co ciekawe, prace podążały za aktualnymi trendami, a jednocześnie w wyjątkowy sposób od nich odchodziły, czego efektem były eleganckie, ale nietuzinkowe i oryginalne rozwiązania. Takie cenię w architekturze najbardziej.

Monika Staniec dodała: – W konkursie dla architektów, w którym należało stworzyć wizualizację lub zaprezentować realizację wnętrza z użyciem drzwi DRE, wzięło udział liczne grono specjalistów. Nadesłane prace wyróżniały się niezwykłą jakością, dbałością o szczegóły.

Natomiast Karolina Filipowicz, jurorka i specjalistka ds. reklamy DRE podsumowała: – Bardzo pozytywnie zaskoczyło nas tak duże zainteresowanie konkursem oraz liczba nadesłanych zgłoszeń. Projekty są niezwykle ciekawe, prezentują wysoki poziom i różnorodność. Z pewnością każdy znajdzie wśród nich inspirację dla siebie i swojego domu.

Pierwsze miejsce w kategorii „Gotowe realizacje” – adaptacja poddasza w Bytomiu. Agnieszka Wyrwas i Krzysztof Stępień z pracowni projektowej be3 wykorzystali tu drzwi DRE Sara Eco.

 

Zwycięzca niejedno ma imię

Ze względu na tak wysoki poziom konkursu przyznano aż sześć nagród, a wiele nienagrodzonych prac przykuło uwagę jury.
– Architekci w świetny sposób poradzili sobie nie tylko z atrakcyjnym doborem i wkomponowaniem drzwi w swoje projekty, ale przede wszystkim – ze stworzeniem atrakcyjnych i niebanalnych wnętrz zauważyła Marta Ogrodowczyk.

Zdecydowanie przeważały wnętrza nowoczesne, lecz pojawiły się również perełki klasyki. Wybór nie należał do łatwych. Spośród kilkuset prac udało się wybrać te najlepsze. Gratuluję wszystkim wyróżnionym, chapeau bas! – mówiła Monika Staniec.

Okazało się także, że cichym zwycięzcą była kolekcja drzwi DRE Sara Eco, która zdominowała prace konkursowe.
Przeglądając zgłoszenia, zauważyliśmy też, że architekci i projektanci szczególnie upodobali sobie nasz model DRE Sara Eco, który daje wyjątkowe możliwości w aranżacji wnętrz – przyznała Karolina Filipowicz.

Konkurs pokazał, iż młodych architektów cechuje otwartość i odwaga w stosowaniu najnowszych trendów, a także wytyczanie nowych odważnych ścieżek w projektowaniu – podsumowała Katarzyna Orwat.

Wyróżniające się projekty

Białe drzwi DRE w aranżacji nowoczesnego wnętrza domu nad jeziorem projektu Estery i Roberta Sosnowskich.

 

Jedną z wyróżniających się prac był minimalistyczny projekt nowoczesnego domu nad jeziorem w Ostródzie, której autorami byli Estera i Robert Sosnowscy. Bazę stanowią tu stonowana biel, szarość i grafit. Białe drzwi DRE SILIA idealnie dopełniają aranżację tego nowoczesnego wnętrza.

Realizacja w Nowych Bielicach z drzwiami DRE Sara Eco z ukrytą ościeżnicą. Projekt zrealizowany przez Sandrę Białkowską.

 

Kolejną pracą przykuwającą uwagę była realizacja w Nowych Bielicach autorstwa Sandry Białkowskiej. Ciemna baza z akcentami żółtego utrzymana jest w całym domu, a lekkość i minimalistyczny charakter nadają aranżacji drzwi DRE Sara Eco z ukrytą ościeżnicą.

Gabinet autorstwa Eweliny Ozdoby z białymi drzwiami DRE UNI 10.

 

Inspirującą realizacją był także gabinet na warszawskiej Pradze autorstwa Eweliny Ozdoby. Zastosowane tu drzwi DRE UNI 10 w białym odcieniu, które kontrastują z innymi barwami użytymi w aranżacji, sprawiają, że wnętrze ma ciepły i oryginalny charakter.

 

Zobacz wybrane zgłoszenia:

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne