Wpisz szukaną frazę
Zamknij

newsy

„Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE” – wysoki poziom i różnorodność prac konkursowych

 

Konkurs „Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE” wyłonił sześciu zwycięzców w dwóch kategoriach – „Wizualizacje” oraz „Gotowe realizacje”. Jury miało spore wyzwanie, ponieważ dotarło ponad 300 zgłoszeń.

W jury zasiadali ambasadorowie marki i projektanci wnętrz: Katarzyna Orwat, Monika Staniec, Katarzyna i Tomasz Widawscy, Marta Ogrodowczyk, Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska oraz specjalistka ds. reklamy DRE Karolina Filipowicz. W konkursie wzięli udział architekci, projektanci, a także studenci architektury, którzy przysłali łącznie ponad 2000 zdjęć i wizualizacji.

W kategorii „Wizualizacje” zwyciężył projekt mieszkania inspirowany gdyńskim modernizmem z wykorzystaniem drzwi DRE Sara Eco, którego autorem jest Michał Krzemiński z Pracowni Projektowej Michał Krzemiński.

 

Zaskakująca jakość

Jurorzy zgodnie podkreślali wysoką jakość prac konkursowych: – Miło zaskoczyła mnie liczba zgłoszeń i wysoki poziom prac – mówiła Katarzyna Orwat. – Kolejną miłą niespodzianką było zwycięstwo moich faworytów. Wygrana tych projektów potwierdza, iż grono ambasadorów dokonało podobnych wyborów i w nadesłanych pracach szukało podobnych wartości.

Z kolei Marta Ogrodowczyk chwaliła: – W mojej opinii poziom konkursu był bardzo wysoki! Co ciekawe, prace podążały za aktualnymi trendami, a jednocześnie w wyjątkowy sposób od nich odchodziły, czego efektem były eleganckie, ale nietuzinkowe i oryginalne rozwiązania. Takie cenię w architekturze najbardziej.

Monika Staniec dodała: – W konkursie dla architektów, w którym należało stworzyć wizualizację lub zaprezentować realizację wnętrza z użyciem drzwi DRE, wzięło udział liczne grono specjalistów. Nadesłane prace wyróżniały się niezwykłą jakością, dbałością o szczegóły.

Natomiast Karolina Filipowicz, jurorka i specjalistka ds. reklamy DRE podsumowała: – Bardzo pozytywnie zaskoczyło nas tak duże zainteresowanie konkursem oraz liczba nadesłanych zgłoszeń. Projekty są niezwykle ciekawe, prezentują wysoki poziom i różnorodność. Z pewnością każdy znajdzie wśród nich inspirację dla siebie i swojego domu.

Pierwsze miejsce w kategorii „Gotowe realizacje” – adaptacja poddasza w Bytomiu. Agnieszka Wyrwas i Krzysztof Stępień z pracowni projektowej be3 wykorzystali tu drzwi DRE Sara Eco.

 

Zwycięzca niejedno ma imię

Ze względu na tak wysoki poziom konkursu przyznano aż sześć nagród, a wiele nienagrodzonych prac przykuło uwagę jury.
– Architekci w świetny sposób poradzili sobie nie tylko z atrakcyjnym doborem i wkomponowaniem drzwi w swoje projekty, ale przede wszystkim – ze stworzeniem atrakcyjnych i niebanalnych wnętrz – zauważyła Marta Ogrodowczyk.

–  Zdecydowanie przeważały wnętrza nowoczesne, lecz pojawiły się również perełki klasyki. Wybór nie należał do łatwych. Spośród kilkuset prac udało się wybrać te najlepsze. Gratuluję wszystkim wyróżnionym, chapeau bas! – mówiła Monika Staniec.

Okazało się także, że cichym zwycięzcą była kolekcja drzwi DRE Sara Eco, która zdominowała prace konkursowe.
 Przeglądając zgłoszenia, zauważyliśmy też, że architekci i projektanci szczególnie upodobali sobie nasz model DRE Sara Eco, który daje wyjątkowe możliwości w aranżacji wnętrz – przyznała Karolina Filipowicz.

 Konkurs pokazał, iż młodych architektów cechuje otwartość i odwaga w stosowaniu najnowszych trendów, a także wytyczanie nowych odważnych ścieżek w projektowaniu – podsumowała Katarzyna Orwat.

Wyróżniające się projekty

Białe drzwi DRE w aranżacji nowoczesnego wnętrza domu nad jeziorem projektu Estery i Roberta Sosnowskich.

 

Jedną z wyróżniających się prac był minimalistyczny projekt nowoczesnego domu nad jeziorem w Ostródzie, której autorami byli Estera i Robert Sosnowscy. Bazę stanowią tu stonowana biel, szarość i grafit. Białe drzwi DRE SILIA idealnie dopełniają aranżację tego nowoczesnego wnętrza.

Realizacja w Nowych Bielicach z drzwiami DRE Sara Eco z ukrytą ościeżnicą. Projekt zrealizowany przez Sandrę Białkowską.

 

Kolejną pracą przykuwającą uwagę była realizacja w Nowych Bielicach autorstwa Sandry Białkowskiej. Ciemna baza z akcentami żółtego utrzymana jest w całym domu, a lekkość i minimalistyczny charakter nadają aranżacji drzwi DRE Sara Eco z ukrytą ościeżnicą.

Gabinet autorstwa Eweliny Ozdoby z białymi drzwiami DRE UNI 10.

 

Inspirującą realizacją był także gabinet na warszawskiej Pradze autorstwa Eweliny Ozdoby. Zastosowane tu drzwi DRE UNI 10 w białym odcieniu, które kontrastują z innymi barwami użytymi w aranżacji, sprawiają, że wnętrze ma ciepły i oryginalny charakter.

 

Zobacz wybrane zgłoszenia:

Top
pl_PL