Wpisz szukaną frazę
Zamknij

inspiracje

Nowoczesny apartament w wieżowcu

 

Nietuzinkowa przestrzeń zaaranżowana w nowoczesnym stylu, wyszukane dodatki i materiały i… niesamowity widok z okna. Tak wygląda jeden z apartamentów mieszczących się na 27. piętrze wieżowca Cosmopolitan w Warszawie. Na jakie elementy postawił projektant? Jak urządził apartament? Zobaczcie nasze wideo!

Ten wyjątkowy apartament ma 175 metrów kwadratowych i posiada dwie strefy prywatne. W pierwszej z nich znajdują się dwie sypianie, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. W drugiej – sypialnia główna, garderoba oraz pokój kąpielowy. Na strefę dzienną składają się: salon z jadalnią, kuchnia oraz korytarz.

- Projektując to wnętrze, nie zmieniałem układu funkcjonalnego, tylko wykorzystałem jego całą architekturę – mówi Krzysztof Miruć, projektant wnętrz i ambasador marki DRE, który wraz z właścicielem zaaranżował przestrzeń.

Apartament z widokiem

Do salonu prowadzi długi korytarz, który pomalowano na ciemno. Dlaczego zastosowano taki zabieg? By podkreślić to, co znajduje się w salonie, czyli niesamowity widok na Warszawę. Architekt zdecydował się także na umieszczenie w salonie luster, które nie tylko optycznie powiększają wnętrze, ale też odbijają panoramę miasta. Taka aranżacja wnętrz sprawia, iż całość jest elegancka i spójna.

Kuchnia i jadalnia

Jak urządzić kuchnię w takiej przestrzeni? Kuchnia wydzielona została poprzez ciemny sufit oraz wyspę, którą umieszczono w centralnym punkcie. W tej części mieszkania usytuowano także wysoką zabudowę, która kryje m. in. barek, strefę roboczą oraz lodówki.

By ponownie podkreślić panoramę miasta, która jest poniekąd elementem wystroju tego pięknego apartamentu, w jadalni stół ustawiono w taki sposób, by każdy, kto przy nim siedzi mógł cieszyć oko widokiem zza okna.

Jak Wam się podoba ten apartament?

 

Top
pl_PL