Przytulny dom w stylu nowoczesnym

Przytulny dom w stylu nowoczesnym

 

 

Elegancja, szyk i nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Tym właśnie charakteryzuje się dom zaprojektowany przez Marcina Augustyniaka. To dom nowoczesny, którego wnętrza aranżował nasz ekspert, Krzysztof Miruć. Na co postawił? Zobaczcie nasze wideo!

Kuchnia sercem domu

Styl nowoczesny pojawia się tu w każdym pomieszczeniu. Na parterze znajduje się duża otwarta przestrzeń, w której zlokalizowany jest aneks wypoczynkowy i jadalnia. Na tym poziomie znajdują się też kuchnia i hol wejściowy, które także stanowią aneksy. Wydzielone zostały czarnym sufitem i podłogą gresową. Centralnym punktem kuchni jest duży półwysep wykonany z białego konglomeratu kwarcowego. Fronty szafek wykonano zaś z lakierowanego MDF-u. Na półwyspie umieszczono kuchenkę.

– Ważne były dla mnie detale, dlatego wybrałem uchwyty wykonane z mosiądzu – mówi projektant, który zdecydował się na nietypowe uchwyty w strefie kuchennej.

Pomiędzy szafkami dolnymi a wiszącymi umiejscowiono lustro, które optycznie powiększa strefę kuchenną.

Dębowy fornir

Projekt nowoczesnego domu w tej odsłonie zakłada także aranżację jadalni oraz salonu. Centralnym punktem jadalni jest stół wykonany z jednej deski, którą wygładzono i obrobiono. Nad stołem zawisły czarne, linearne lampy, które stanowią nietypową dekorację. Obok jadalni znajduje się strefa wypoczynkowa ze ścianą medialną i narożną kanapą. Ścianę medialną wykończono fornirem dębowym, który pojawia się także w kuchni oraz w korytarzu. Elementem dekoracyjnym w salonie są także szynoprzewody i małe reflektorki, które dodatkowo doświetlają pomieszczenie. Kominek wykonano ze spieków. Taki salon w stylu nowoczesnym to czysta elegancja i funkcjonalność.

Zjawiskowa łazienka i piękna antresola

Nowoczesne domy to także zjawiskowe łazienki dla gości. W tym domu łazienka ukryta jest za drzwiami wykończonymi także dębowym fornirem, który w połączeniu z eleganckim marmurem tworzy zgrany architektoniczny duet. W łazience umieszczono prócz tego duże lustro. Całość aranżacji tego pomieszczenia jest spójna i pasuje do reszty domu. Na pierwsze piętro prowadzi klatka schodowa ze szklaną balustradą. Elementem ozdobnym jest kompozycja lamp, którą projektant umieścił pośrodku konstrukcji. Na piętrze znajduje się także biblioteczka i galeria zdjęć rodzinnych. Do prywatnych pomieszczeń prowadzi korytarz. Wokół całego pomieszczenia na piętrze rozciąga się czarny gzyms, który nawiązuje do innych detali wykończeniowych w domu.

Przeczytaj również

Jak urządzić pokój dla niemowlaka, przedszkolaka i ucznia?

Jak urządzić pokój dla niemowlaka, przedszkolaka i ucznia?

Tworzenie przestrzeni życiowej dostosowanej do potrzeb każdej grupy wiekowej to niezwykle istotne zadanie. Odpowiednio urządzony pokój może znacząco wpłynąć na komfort, rozwój i poczucie bezpieczeństwa dziecka na każdym etapie jego życia. Dziś przygotowaliśmy poradnik, który pomoże stworzyć funkcjonalne i przyjemne wnętrza, dopasowane do zmieniających się potrzeb niemowlaka, ucznia czy studenta. Pokój dla nowego członka rodziny […]

KOLEKCJA KIOTO - z miłości do drewna

KOLEKCJA KIOTO – z miłości do drewna

DRE Supreme to ekskluzywna linia drzwi, którą stworzyliśmy wspólnie z architektem Krzysztofem Miruciem. Połączyliśmy w niej nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji jakościowej stolarki drzwiowej z zamiłowaniem do pięknych elementów wyposażenia znanego projektanta. Zaprojektowana wspólnie z Krzysztofem Miruciem linia miała swoją premierę wiosną 2022 roku i od tego czasu wciąż ją rozwijamy. Dodajemy nowe modele i […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne