Wpisz szukaną frazę
Zamknij

porady

Styl loftowy – jakie drzwi wybrać?

 

Drzwi to ważny element każdego pomieszczenia. Powinny być one dopasowane do pozostałych elementów wnętrza oraz do stylu wykończenia. Jednym z nich jest styl loftowy. Wraz ze znanym architektem wnętrz, ambasadorem marki DRE Krzysztofem Miruciem wybierzemy drzwi idealne do tego typu wnętrza.

Charakterystyka stylu loftowego

Styl loft cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością w Polsce. Liczy się przestrzeń, prostota zastosowanych materiałów i minimalizm. Jeśli chodzi o wnętrza loftowe, ich ważnym elementem są także widoczne materiały konstrukcyjne, a wśród nich przede wszystkim beton, drewno i cegła. W takich pomieszczeniach możemy postawić także odkryte rury oraz grzejniki. W styl loftowy doskonale wpisują się także drzwi marki DRE.

Jak wybrać drzwi do wnętrza w stylu loftowym?

Skrzydła drzwi w stylu loftowym nie tylko dopełniają wnętrze, ale również stanowią ważny element dekoracyjny. Drzwi loftowe mogą być niewidoczne, zlicowane ze ścianą albo wykonane z identycznych materiałów jak inne elementy wnętrza, tak aby wnętrze pozostało spójne. Jeśli zdecydujemy się na cieplejszy loftowy styl, w którym mamy elementy drewna, betonu i czerni, możemy wybrać skrzydło drzwiowe DRE Vetro E wykończone dekorem drewnopodobnym. Usłojenie imitujące drewno i element dekoracyjny w formie przeszklenia, a także czarne ościeżnice i czarne zawiasy sprawiają, że ten model idealnie wpisze się w ten rodzaj aranżacji. Inna propozycja to skrzydło DRE Nova  beton oxide , które wprost nawiązuje do stylu industrialnego. Te drzwi loftowe wykończone są dekorem idealnie imitującym beton. Loftowy charakter posiadają także wykorzystane w tych drzwiach czarne opaski, ościeżnice oraz czarna klamka.

Chcesz wiedzieć więcej o stylu loftowym? Zobacz nasz materiał!

 

Top
pl_PL