Trendy 2020 we wnętrzach. Na co warto postawić, urządzając mieszkanie

Trendy 2020 we wnętrzach. Na co warto postawić, urządzając mieszkanie

 

Rok 2020 zapowiada we wnętrzach ewolucję, a nie rewolucję. Tym lepiej! Wśród kapryśnych mód łatwiej będzie dostrzec rozwiązania o trwałych walorach funkcjonalnych i estetycznych.

Styl skandynawski nie traci w Polsce na popularności. Dowodzą tego liczne mieszkania, które oglądamy choćby na zdjęciach, a także oferty prezentujące mieszkania do wynajęcia. Również nowe projekty wnętrz, a zwłaszcza projekty kuchni i łazienek, zdradzają wpływy nordyckie. Ale to nie wszystko. Nowoczesne domy mieszczą i pomieszczą w sobie znacznie więcej wątków stylistycznych.

Trendy 2020. Minimalizm i maksymalizm

Jednym z nich jest minimalizm. Kilkanaście lat temu wydawał się nam zbyt zimny, zupełnie niedomowy. Dziś niemal nie trafia się aranżacja salonu pozbawiona elementów takich jak ażurowe meble. Nowoczesne kuchnie nie mogą się obyć bez gładkich frontów i linearnych uchwytów, a nowoczesne łazienki bez niemal niewidocznej zabudowy prysznica złożonej z samych tafli szkła.

Również w roku 2020 minimalizm nie odda pola. Zapowiadają to przede wszystkim dane z rynku, mówiące m.in. o popularności trwałych elementów wystroju domu o stylistyce minimalistycznej. Należą do nich m.in. bezprzylgowe drzwi wewnętrzne DRE SARA ECO, pozwalające uzyskać efekt skrzydła zlicowanego ze ścianą lub wręcz (gdy zostaną pomalowane na identyczny kolor) znikającego na jej tle. Tego rodzaju dyskretne rozwiązania długo nie wyjdą z mody, a jeszcze dłużej będą cieszyć oczy dyskretną formą. Na pewno się nie opatrzą!

Dlaczego więc coraz więcej słyszy się o maksymalizmie? Każda akcja rodzi reakcję, uproszczenie wzornictwa inspiruje projektantów wnętrz do poszukiwania odmiennych rozwiązań. W roku 2020 i dalej stałe elementy wystroju (jak zabudowa kuchenna czy aranżacja łazienki) pozostaną jednak powściągliwe, a poszukiwania wizualnego bogactwa obejmować będą ruchomy wystrój wnętrz czy dekoracje w duchu vintage albo boho.

Trendy 2020. Od stylu ekologicznego do biophilic design

Wybierając elementy wystroju wnętrza, chcemy autentycznie zbliżyć się do natury. W aranżacji m.in. drzwi DRE Vetro D2 Gabbiano.

 

Podobnie jak minimalizm, również styl ekologiczny pojawił się w polskich domach na fali zainteresowania różnymi odcieniami stylu skandynawskiego. Początkowo poprzestawał na wykorzystaniu motywów zdobniczych – wzoru drewna, pędów roślinnych, liści. W ostatnim czasie poszliśmy krok dalej. Od wielkiego dzwonu, takiego jak remont lub nowa aranżacja wnętrz, ale i w trakcie drobnych zakupów do domu wybieramy naturalne materiały, staramy się oszczędzać zasoby, myślimy nie tylko o własnym komforcie, ale i o stanie środowiska.

W roku 2020 pójdziemy jeszcze dalej – w stronę biophilic design. Pojęcie to oznacza projektowanie wnętrz, sprzętów domowych i wszystkich innych przedmiotów służących człowiekowi w sposób przyjazny innym organizmom żywym. Wybierając choćby wyposażenie wnętrz czy dekoracje, nie tylko będziemy sięgać po naturalne materiały i surowce odnawialne. Postaramy się również upewnić, że zostały pozyskane w sposób przyjazny naturze, jak np. drewno przeznaczone na wykończenia wnętrz kupione na plantacji, a nie wycięte w starej puszczy.

Trendy 2020. Nowoczesna elegancja

Elegancja z roku 2020 to naturalne materiały, proste kształty i szykowne wykończenia. Na zdj. drzwi wewnętrzne DRE Vetro D2 w kolorze cubanit.

 

Stopniowo słabnie moda na reinterpretacje stylu art déco – poszukujemy własnego, współczesnego języka elegancji. Chętnie sięgamy, jak w okresie międzywojennym, po szlachetne materiały – ale tworzymy z nich nowe, prostsze formy. I równie chętnie opieramy aranżacje wnętrz na starannie dobranej, wyrazistej palecie barw. Wybieramy modne kolory ścian, dekorujemy stoły barwionym szkłem, odważnie wprowadzamy do mieszkań meble w odcieniach innych niż brązy i czernie.

Przejawem tej samej tendencji jest linia drzwi wewnętrznych DRE VETRO D2 o awangardowo przeszklonym skrzydle oferowanym w aż 13 efektownych wykończeniach – od głębokiego matu po mocny połysk metaliczny lub klasyczny. Drzwi te zachwycają m.in. fortepianową czernią, głębokim granatem, nasyconym fioletem. Bez wątpienia zagoszczą w nowoczesnych domach w roku 2020, by zdobić ich wnętrza przez lata.

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne