Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme.

Marzenie każdej kobiety – sypialnia z przestronną garderobą

W pierwszym odcinku sezonu poznaliśmy Agatę i Krzyśka. W nowym podwarszawskim segmencie chcieli spełnić marzenie o wygodnej i przestronnej sypialni z elementami czerni. Projektując to wnętrze Krzysztof Miruć postawił na elegancką kolorystykę i szlachetne tapety z motywami roślinnymi. Te pojawiły się zarówno w sypialni, jak i przylegającej do niej garderobie. Do tego wnętrza architekt dobrał skrzydła drzwiowe DRE Supreme z kolekcji City. Czarna szyba oraz intarsje na białych drzwiach nawiązują do eleganckiej ściany za łóżkiem.

Z prośbą o projekt sypialni, garderoby i łazienki wewnętrznej do Krzysztofa Mirucia zgłosili się również Klaudia i Krzysztof. Przyłączenie sypialni, łazienki i garderoby wymagało prawdziwej rewolucji. W powiększonej sypialni oprócz łóżka pojawiła się wolnostojąca zielona wanna. W wielofunkcyjnym wnętrzu głównym elementem dekoracyjnym jest tapeta z motywem roślinnym. Pokryte nią zostały również prowadzące do toalety drzwi z ukrytą ościeżnicą Sara Eco 2.

Garderobę udało się wygospodarować również w przestronnej sypialni Wiktora i jego żony. Remont wnętrza to prezent od mamy Wiktora. Sypialnia – niespodzianka utrzymana została w minimalistycznym hotelowym stylu. Do tego wnętrza Krzysztof dobrał drzwi z kolekcji Kioto, które dopasowane zostały do płyty meblowej zdobiącej ściany sypialni.

Coś starego coś nowego

Jak połączyć minimalistyczny styl Krzysztofa Mirucia z zamiłowaniem do vintage młodego inwestora? No cóż, projekt mieszkania Eryka był dla architekta nie lada wyzwaniem. W nowym – starym mieszkaniu udało się zachować wiekowy parkiet i wprowadzić meble z duszą. Mariaż historii z nowoczesnością uzupełniły mozaika i bardzo modne od kilku sezonów lastryko. Dla zachowania wnętrzarskiej spójności Krzysztof Miruć zdecydował się na drzwi ze szprosami z kolekcji Soho. Przesuwne oddzieliły strefę dzienną od niewielkiej sypialni, a skrzydła na zawiasach z tej samej kolekcji prowadzą do łazienki.

W sentymentalną podróż do czasów słusznie minionych Krzysztofa Mirucia zabrała również Ola, która po 14 latach wróciła z synem do odziedziczonego mieszkania. Krzywe ściany, ciemne wnętrza i różnice w poziomach były sporym wyzwaniem, ale dla naszego ambasadora przecież nie ma rzeczy niemożliwych. Niewielki metraż wypełniły ciepłe odcienie beżu i jasne drewno, które przełamane zostały dekoracyjnymi elementami w kolorze czerni. W mieszkaniu Oli i jej syna pojawiły się drzwi z kolekcji Kioto. Pokryte laminatem do złudzenia przypominającym drewniany fornir skrzydła zdobią czarne intarsje, które nawiązują do pozostałych dekoracji i zabudowy kuchennej.

Wielką płytę odczarować postanowili również Agnieszka i Marcin. Po remoncie w ich mieszkaniu pojawiło się wszystko to, co Krzysiek Miruć kocha najbardziej – błysk, czerń i miedź. Ta ostatnia ozdobiła zabudowę kuchenną, ścianę w łazience oraz skrzydła drzwiowe z kolekcji City.

Urok jasnych wnętrz

Czy można kupić mieszkanie, nie widząc go na oczy? Taką fantazją i odwagą wykazała się stewardessa Ola. Nieustawne niewielkie dwupoziomowe mieszkanie wymagało gruntownych zmian. Krzysztof Miruć zdecydował na zmianę układu funkcjonalnego, dobudowanie antresoli i przeniesienie na nią łazienki. Kobiece wnętrze z elementami boho wypełniła złoto, biel i powiększające przestrzeń lustra. Do mieszkania Oli Krzysiek wybrał białe drzwi City z elementami dekoracyjnymi w kolorze miedzi.

Jasne barwy zdobią również strefę dzienną bohaterów ostatniego odcinka – Marty i Jacka, którzy postanowili kompletnie odmienić smutne i pozbawione charakteru wnętrza zakupionego kilka lat temu domu. W klasycznym, eleganckim wnętrzu pojawiły się pełne skrzydła drzwiowe z frezowaniami z kolekcji Hampton.

Przeczytaj również

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kolor, który wpływa na nastrój - jak wybrać do wnętrza?

Kolor, który wpływa na nastrój – jak wybrać do wnętrza?

Wybór koloru to nie tylko kwestia estetyki, lecz prawdziwa sztuka harmonizacji przestrzeni z emocjami. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego pewne pomieszczenia sprawiają, że czujemy się jak w oazie spokoju, podczas gdy inne pulsują energią? Odpowiedź tkwi w subtelnym, ale potężnym wpływie kolorów. Poznajcie tajniki psychologii kolorów. Psychologia kolorów to dziedzina badawcza zajmująca się wpływem kolorów […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne