Zwycięzcy konkursu w kategorii „Realizacje”

Zwycięzcy konkursu w kategorii „Realizacje”

 

Jury konkursu „Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE” spośród dwóch tysięcy zgłoszonych zdjęć i wizualizacji wybrało sześciu zwycięzców. W kategorii „Gotowe realizacje” nagrody otrzymały trzy prace.

 

Liczba zdjęć przesłanych przez uczestników konkursu zaskoczyła jury, a poziom prac sprawił im przyjemną niespodziankę i… zdecydowanie utrudnił wybór laureatów. W kategorii „Realizacje” projektanci do swoich aranżacji najczęściej wybierali drzwi DRE SARA ECO.

Pierwsze miejsce

Pierwsze miejsce – adaptacja poddasza w Bytomiu. Agnieszka Wyrwas i Krzysztof Stępień z pracowni projektowej be3 wykorzystali tu drzwi DRE Sara Eco

 

Zwycięska realizacja to zaadaptowane poddasze w niemal 100-letniej kamienicy w ścisłym centrum Bytomia. Dawniej poddasze przeznaczone było na mieszkanie dla służby oraz pralnię z suszarnią, dlatego przed realizacją projektanci musieli zadbać o otrzymanie odpowiednich pozwoleń.

Wprowadzenie bieli na ściany oraz posadzki z żywicy poliuretanowej to zabiegi projektowe mające na celu wyeksponowanie odrestaurowanych elementów konstrukcji. Stanowią również idealne tło dla mocnych akcentów w żółtym kolorze oraz monolitycznych i minimalistycznych zabudów ze sklejki w strefie komunikacyjnej. W uzyskaniu tego efektu niezwykle użyteczne okazały się drzwi DRE SARA ECO, które doskonale wtopiły się w aranżację.

Drzwi DRE Sara Eco zostały wkomponowane we wnętrza perfekcyjnie! Nowoczesny styl drzwi współgra harmonijnie z zaproponowanymi rozwiązaniami, a uwagę przykuwają niezwykle ciekawie połączone ze sobą materiały i kolory: biel żywicy na podłodze i żółte ściany oraz drzwi – podsumowała jurorka Monika Staniec.

Drugie miejsce

Drugie miejsce – realizacja projektu domu w Rabce Zdroju z wykorzystaniem drzwi DRE Sara Eco wykonana przez Ewa Jesionowską z Pracowni Projektowej Freedom.

 

Przedstawiona realizacja to dom o powierzchni 300 m² zlokalizowany w Rabce Zdroju, który zamieszkuje małżeństwo z trójką dzieci. Główną rolę gra w nim drewno, pojawiające się nie tylko w dodatkach czy na podłodze, ale również na ścianach i sufitach. Wyzwaniem dla projektantki była ogromna klatka schodowa – wykorzystała tu drewniane stopnie, stalową balustradę oraz kamienne płyty do wykończenia ściany. Aby dopełnić aranżację, wybrała kolekcję drzwi DRE Sara Eco. Skrzydła pięknie wkomponowały się w ścianę, ukazując i podkreślając jedynie czarne klamki, które nawiązują do pozostałych dodatków w domu.

– Nagrodzone wnętrze jest przykładem spójnego wykorzystania drewna skontrastowanego z bielą oraz czernią. Na uwagę zasługuje różnorodność – każde pomieszczenie wykorzystuje te same materiały, jednak w różnych formach i proporcjach. Drzwi we wnętrzu zostały potraktowane jako uzupełnienie kompozycji. Wtapiając się kolorem i strukturą w ścianę, stały się doskonałym tłem dla mebli i dodatków – wyjaśniali jurorzy Katarzyna i Tomasz Widawscy.

Trzecie miejsce

Realizacja projektu mikroakademika we Wrocławiu z wykorzystaniem drzwi DRE Standard autorstwa Matyldy Kurkiewicz i Patrycji Dybowskiej z PAMA Studio.

 

W branży nieruchomości coraz częściej pojawiają się mikroakademiki, czyli na przykład 2–3 pokojowe mieszkania przekształcone w przestrzeń z jak największą liczbą niezależnych sypialni, ze wspólnymi pomieszczeniami sanitarnymi i gospodarczymi. Realizacja, która zdobyła trzecie miejsce, to właśnie tego typu inwestycja. W mieszkaniu w ścisłym centrum Wrocławia udało się stworzyć 3 sypialnie z łazienką, toaletą oraz aneksem kuchennym. Autorki projektu postawiły na neutralne zestawienia kolorystyczne i materiałowe. W projekcie wykorzystano białe skrzydło drzwi DRE STANDARD 10 z ościeżnicą opaskową w okleinie Dekor DRE-Cell w kolorze czarnym ze strukturą drewna oraz czarnymi okuciami.

– Praca wyróżnia się interesującymi rozwiązaniami dla mikroakademika. Wnętrze jest nowoczesne, przejrzyste oraz funkcjonalne. Naszą uwagę zwróciło też zestawienie prostego białego skrzydła z czarną ościeżnicą i czarną klamką. W efekcie powstała bardzo ciekawa aranżacja – mówiła Jurorka Karolina Filipowicz.

Zobacz nagrodzone realizacje:

 

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne