Wpisz szukaną frazę
Zamknij

newsy

Zwycięzcy konkursu w kategorii „Realizacje”

 

Jury konkursu „Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE” spośród dwóch tysięcy zgłoszonych zdjęć i wizualizacji wybrało sześciu zwycięzców. W kategorii „Gotowe realizacje” nagrody otrzymały trzy prace.

 

Liczba zdjęć przesłanych przez uczestników konkursu zaskoczyła jury, a poziom prac sprawił im przyjemną niespodziankę i… zdecydowanie utrudnił wybór laureatów. W kategorii „Realizacje” projektanci do swoich aranżacji najczęściej wybierali drzwi DRE SARA ECO.

Pierwsze miejsce

Pierwsze miejsce – adaptacja poddasza w Bytomiu. Agnieszka Wyrwas i Krzysztof Stępień z pracowni projektowej be3 wykorzystali tu drzwi DRE Sara Eco

 

Zwycięska realizacja to zaadaptowane poddasze w niemal 100-letniej kamienicy w ścisłym centrum Bytomia. Dawniej poddasze przeznaczone było na mieszkanie dla służby oraz pralnię z suszarnią, dlatego przed realizacją projektanci musieli zadbać o otrzymanie odpowiednich pozwoleń.

Wprowadzenie bieli na ściany oraz posadzki z żywicy poliuretanowej to zabiegi projektowe mające na celu wyeksponowanie odrestaurowanych elementów konstrukcji. Stanowią również idealne tło dla mocnych akcentów w żółtym kolorze oraz monolitycznych i minimalistycznych zabudów ze sklejki w strefie komunikacyjnej. W uzyskaniu tego efektu niezwykle użyteczne okazały się drzwi DRE SARA ECO, które doskonale wtopiły się w aranżację.

– Drzwi DRE Sara Eco zostały wkomponowane we wnętrza perfekcyjnie! Nowoczesny styl drzwi współgra harmonijnie z zaproponowanymi rozwiązaniami, a uwagę przykuwają niezwykle ciekawie połączone ze sobą materiały i kolory: biel żywicy na podłodze i żółte ściany oraz drzwi – podsumowała jurorka Monika Staniec.

Drugie miejsce

Drugie miejsce – realizacja projektu domu w Rabce Zdroju z wykorzystaniem drzwi DRE Sara Eco wykonana przez Ewa Jesionowską z Pracowni Projektowej Freedom.

 

Przedstawiona realizacja to dom o powierzchni 300 m² zlokalizowany w Rabce Zdroju, który zamieszkuje małżeństwo z trójką dzieci. Główną rolę gra w nim drewno, pojawiające się nie tylko w dodatkach czy na podłodze, ale również na ścianach i sufitach. Wyzwaniem dla projektantki była ogromna klatka schodowa – wykorzystała tu drewniane stopnie, stalową balustradę oraz kamienne płyty do wykończenia ściany. Aby dopełnić aranżację, wybrała kolekcję drzwi DRE Sara Eco. Skrzydła pięknie wkomponowały się w ścianę, ukazując i podkreślając jedynie czarne klamki, które nawiązują do pozostałych dodatków w domu.

– Nagrodzone wnętrze jest przykładem spójnego wykorzystania drewna skontrastowanego z bielą oraz czernią. Na uwagę zasługuje różnorodność – każde pomieszczenie wykorzystuje te same materiały, jednak w różnych formach i proporcjach. Drzwi we wnętrzu zostały potraktowane jako uzupełnienie kompozycji. Wtapiając się kolorem i strukturą w ścianę, stały się doskonałym tłem dla mebli i dodatków – wyjaśniali jurorzy Katarzyna i Tomasz Widawscy.

Trzecie miejsce

Realizacja projektu mikroakademika we Wrocławiu z wykorzystaniem drzwi DRE Standard autorstwa Matyldy Kurkiewicz i Patrycji Dybowskiej z PAMA Studio.

 

W branży nieruchomości coraz częściej pojawiają się mikroakademiki, czyli na przykład 2–3 pokojowe mieszkania przekształcone w przestrzeń z jak największą liczbą niezależnych sypialni, ze wspólnymi pomieszczeniami sanitarnymi i gospodarczymi. Realizacja, która zdobyła trzecie miejsce, to właśnie tego typu inwestycja. W mieszkaniu w ścisłym centrum Wrocławia udało się stworzyć 3 sypialnie z łazienką, toaletą oraz aneksem kuchennym. Autorki projektu postawiły na neutralne zestawienia kolorystyczne i materiałowe. W projekcie wykorzystano białe skrzydło drzwi DRE STANDARD 10 z ościeżnicą opaskową w okleinie Dekor DRE-Cell w kolorze czarnym ze strukturą drewna oraz czarnymi okuciami.

– Praca wyróżnia się interesującymi rozwiązaniami dla mikroakademika. Wnętrze jest nowoczesne, przejrzyste oraz funkcjonalne. Naszą uwagę zwróciło też zestawienie prostego białego skrzydła z czarną ościeżnicą i czarną klamką. W efekcie powstała bardzo ciekawa aranżacja – mówiła Jurorka Karolina Filipowicz.

Zobacz nagrodzone realizacje:

 

Top
pl_PL