Jak wybrać drzwi do łazienki?

Jak wybrać drzwi do łazienki?

Wybór drzwi do łazienki może być trudnym zadaniem. Nie tylko muszą one pasować do stylu i kolorystyki łazienki, ale również ułatwiać codzienne użytkowanie. Jak wybrać drzwi łazienkowe, by cieszyły oko, pasowały do wnętrza i jednocześnie służyły przez lata? Oto nasz przewodnik.

Drzwi do łazienek w różnych stylach

Przed przystąpieniem do wyboru drzwi warto określić styl łazienki, w której będą one się znajdować. Do nowoczesnej łazienki dobrym wyborem będą proste drzwi bez ozdobnych paneli czy szklenia. Szukasz nowoczesnych drzwi do łazienki? Wybierz pełne, połyskowe drzwi z kolekcji Silia 10 lub Silia ze stylowym bulajem.

DRE Silia

W łazienkach urządzonych w duchu eko i w stylu boho doskonale prezentować się będą drzwi w okleinie imitującej drewno. Inspirowana francuską jodełką kolekcja WOOD urozmaici i ociepli każde wnętrze.

DRE Wood

W łazienkach w stylu skandynawskim sprawdzą się drzwi z jasnego drewna oraz drzwi białe. Do przytulnych wnętrz w jasnych barwach rekomendujemy skrzydło w klasycznym stylu z kolekcji Nestor.

Trzeba przy tym pamiętać, że drzwi do łazienki nie są jedynym skrzydłem w domu czy mieszkaniu. Powinny nie tylko pasować do łazienki, ale do stylu przedpokoju czy korytarza, a także nawiązywać do pozostałych skrzydeł w domu. By zachować spójność, rekomendujemy wybór drzwi z tej samej kolekcji. Drzwi łazienkowe mogą mieć np. mniejsze, zapewniające intymność przeszklenia, ale będą stylem podobne do pozostałych.

Drzwi łazienkowe z przeszkleniami i drzwi łazienkowe przesuwne

Drzwi do łazienki powinny zapewniać prywatność i izolację akustyczną. W zależności od preferencji, można wybrać drzwi całkowicie pozbawione szklenia lub te z matowymi szybami oraz szybami ozdobnymi. Zajrzyj do katalogu, by poznać dostępne wzory. W domu lub mieszkaniu użytkowanym przez kilku domowników sprawdzą się również drzwi z bardzo subtelnym szkleniem w postaci poziomych pasów np. z kolekcji Auri.

DRE Auri

Do łazienek czy toalet ogólnodostępnych powinno się montować drzwi na zawiasach, które mają lepsze właściwości akustyczne niż drzwi przesuwne. Wyjątkiem mogą być np. sypialnie połączone z prywatną łazienką, które na co dzień pozostają otwarte, a które chcemy od siebie odseparować tylko częściowo.

Drzwi wewnętrzne do łazienki a bezpieczeństwo

Wybierając drzwi do łazienki należy pamiętać również o komforcie i bezpieczeństwie użytkowania. Należy się przy tym kierować prawem budowlanym określającym warunki, które muszą być spełnione, aby drzwi łazienkowe były bezpieczne i funkcjonalne.

Przede wszystkim drzwi łazienkowe muszą otwierać się na zewnątrz, co jest zrozumiałe – chodzi przecież o to, aby mieć dostęp do łazienki w nagłym wypadku, bez utrudnień. Wymagane wymiary drzwi to minimum 80 cm szerokości i 2 metry wysokości, ale warto też zwrócić uwagę na ich grubość, która powinna wynosić co najmniej 35 mm.

W korytarzu z dużą ilością skrzydeł, w którym drzwi do łazienki jako jedyne będą się otwierać na zewnątrz, warto zastosować drzwi z odwróconą przylgą. Opcja dostępna jest dla kilku naszych kolekcji. Wprowadziliśmy ją również w kolekcjach Sol i Hampton z linii DRE Supreme. Czym są drzwi z odwróconą przylgą, wyjaśniamy w innym naszym wpisie.

DRE Supreme Sol

Drzwi łazienkowe a wentylacja pomieszczenia

Łazienka, zwłaszcza bez okna, to pomieszczenie szczególnie narażone na szkodliwe działanie wilgoci. Tu także przychodzi z pomocą prawo budowlane, które określa zasady montażu otworów wentylacyjnych, gwarantujących przepływ powietrza i wentylację pomieszczenia. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych zapachów oraz nadmiernej wilgoci, co ma istotne znaczenie dla zachowania higieny i trwałości wykończenia łazienki. W naszych drzwiach, w zależności od kolekcji, stosujemy dwa rozwiązania – podcięcia lub tuleje wentylacyjne.

Szukasz porad i inspiracji wnętrzarskich, nie tylko do łazienki? Zajrzyj na naszego instagrama.

Przeczytaj również

Sypialnia jako oaza spokoju - Jak wybrać drzwi do sypialni?

Sypialnia jako oaza spokoju – Jak wybrać drzwi do sypialni?

W dzisiejszym zabieganym świecie, znalezienie chwili na relaks i odprężenie staje się coraz trudniejsze. Dlatego też, sypialnia pełni niezwykle istotną rolę jako nasza prywatna oaza spokoju, miejsce, w którym możemy się zrelaksować, wyciszyć i naładować baterie na kolejny dzień. Kreowanie idealnej przestrzeni do wypoczynku jest więc niezmiernie ważne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Jak […]

Trend na wiosnę: Wnętrza i drzwi w kolorze szałwiowym

Trend na wiosnę: Wnętrza i drzwi w kolorze szałwiowym

Szałwiowy to delikatny, subtelny odcień zielonego, który zdobywa coraz większą popularność we wnętrzach, nadając im niepowtarzalny urok i świeżość. Ceniony za walory estetyczne i pozytywny wpływ na psychikę kolor, inspiruje zarówno projektantów jak i psychologów wnętrz. Kojarzony z naturą, spokojem i harmonią odcień występuje w wielu wydaniach. Przeczytaj wpis i się zainspiruj. Dlaczego warto wybrać […]

Contact

Contact us

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Monday-Friday 8:00am-4:00pm
Saturday/Sunday closed