Jak wybrać drzwi do łazienki?

Jak wybrać drzwi do łazienki?

Wybór drzwi do łazienki może być trudnym zadaniem. Nie tylko muszą one pasować do stylu i kolorystyki łazienki, ale również ułatwiać codzienne użytkowanie. Jak wybrać drzwi łazienkowe, by cieszyły oko, pasowały do wnętrza i jednocześnie służyły przez lata? Oto nasz przewodnik.

Drzwi do łazienek w różnych stylach

Przed przystąpieniem do wyboru drzwi warto określić styl łazienki, w której będą one się znajdować. Do nowoczesnej łazienki dobrym wyborem będą proste drzwi bez ozdobnych paneli czy szklenia. Szukasz nowoczesnych drzwi do łazienki? Wybierz pełne, połyskowe drzwi z kolekcji Silia 10 lub Silia ze stylowym bulajem.

DRE Silia

W łazienkach urządzonych w duchu eko i w stylu boho doskonale prezentować się będą drzwi w okleinie imitującej drewno. Inspirowana francuską jodełką kolekcja WOOD urozmaici i ociepli każde wnętrze.

DRE Wood

W łazienkach w stylu skandynawskim sprawdzą się drzwi z jasnego drewna oraz drzwi białe. Do przytulnych wnętrz w jasnych barwach rekomendujemy skrzydło w klasycznym stylu z kolekcji Nestor.

Trzeba przy tym pamiętać, że drzwi do łazienki nie są jedynym skrzydłem w domu czy mieszkaniu. Powinny nie tylko pasować do łazienki, ale do stylu przedpokoju czy korytarza, a także nawiązywać do pozostałych skrzydeł w domu. By zachować spójność, rekomendujemy wybór drzwi z tej samej kolekcji. Drzwi łazienkowe mogą mieć np. mniejsze, zapewniające intymność przeszklenia, ale będą stylem podobne do pozostałych.

Drzwi łazienkowe z przeszkleniami i drzwi łazienkowe przesuwne

Drzwi do łazienki powinny zapewniać prywatność i izolację akustyczną. W zależności od preferencji, można wybrać drzwi całkowicie pozbawione szklenia lub te z matowymi szybami oraz szybami ozdobnymi. Zajrzyj do katalogu, by poznać dostępne wzory. W domu lub mieszkaniu użytkowanym przez kilku domowników sprawdzą się również drzwi z bardzo subtelnym szkleniem w postaci poziomych pasów np. z kolekcji Auri.

DRE Auri

Do łazienek czy toalet ogólnodostępnych powinno się montować drzwi na zawiasach, które mają lepsze właściwości akustyczne niż drzwi przesuwne. Wyjątkiem mogą być np. sypialnie połączone z prywatną łazienką, które na co dzień pozostają otwarte, a które chcemy od siebie odseparować tylko częściowo.

Drzwi wewnętrzne do łazienki a bezpieczeństwo

Wybierając drzwi do łazienki należy pamiętać również o komforcie i bezpieczeństwie użytkowania. Należy się przy tym kierować prawem budowlanym określającym warunki, które muszą być spełnione, aby drzwi łazienkowe były bezpieczne i funkcjonalne.

Przede wszystkim drzwi łazienkowe muszą otwierać się na zewnątrz, co jest zrozumiałe – chodzi przecież o to, aby mieć dostęp do łazienki w nagłym wypadku, bez utrudnień. Wymagane wymiary drzwi to minimum 80 cm szerokości i 2 metry wysokości, ale warto też zwrócić uwagę na ich grubość, która powinna wynosić co najmniej 35 mm.

W korytarzu z dużą ilością skrzydeł, w którym drzwi do łazienki jako jedyne będą się otwierać na zewnątrz, warto zastosować drzwi z odwróconą przylgą. Opcja dostępna jest dla kilku naszych kolekcji. Wprowadziliśmy ją również w kolekcjach Sol i Hampton z linii DRE Supreme. Czym są drzwi z odwróconą przylgą, wyjaśniamy w innym naszym wpisie.

DRE Supreme Sol

Drzwi łazienkowe a wentylacja pomieszczenia

Łazienka, zwłaszcza bez okna, to pomieszczenie szczególnie narażone na szkodliwe działanie wilgoci. Tu także przychodzi z pomocą prawo budowlane, które określa zasady montażu otworów wentylacyjnych, gwarantujących przepływ powietrza i wentylację pomieszczenia. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych zapachów oraz nadmiernej wilgoci, co ma istotne znaczenie dla zachowania higieny i trwałości wykończenia łazienki. W naszych drzwiach, w zależności od kolekcji, stosujemy dwa rozwiązania – podcięcia lub tuleje wentylacyjne.

Szukasz porad i inspiracji wnętrzarskich, nie tylko do łazienki? Zajrzyj na naszego instagrama.

Przeczytaj również

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Unikalny styl wnętrz zaprojektowanych przez Krzysztofa Mirucia

Krzysztofa Mirucia i jego unikalny styl znają wszyscy. Ceniony architekt na oczach widzów programów “Zgłoś remont” oraz “Weekendowa Metamorfoza” od kilku lat zmienia wnętrza Polaków. Za nami kolejny, dziewiąty już sezon Waszego ulubionego programu wnętrzarskiego, w którym ponownie mogliście zobaczyć nasze drzwi. Oto przegląd najciekawszych i najodważniejszych realizacji ambasadora marki DRE Supreme. Marzenie każdej kobiety […]

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Wnętrza inspirowane naturą: Przywracanie harmonii dzięki elementom naturalnym

Projektowanie wnętrz inspirowane naturą to nie tylko chwilowy trend, ale filozofia harmonii między nowoczesnym designem, a naturalnymi elementami. Rośliny, drewno i kamień nadają wnętrzom unikalnego charakteru łącząc funkcję z estetyką. Projektując przestrzeń w taki sposób, aby odzwierciedlała piękno natury, nie tylko tworzymy atrakcyjne wnętrze, ale także wprowadzamy do naszego życia spokój i równowagę. Poszczególne elementy […]

Kontakt

Skontaktuj się z nami

DRE Sp. z o.o.
ul. Nefrytowa 4
82-300
Elbląg—Gronowo Górne

(55) 236-42-58
dre@dre.pl

Poniedziałek—Piątek w godz. 8:00—16:00
Sobota/Niedziela nieczynne